Simitlere, her an zam gelebilir!

Şanlıurfa’da nadir yetiştirilen ve dolayısıyla üretimi az olan susamın zam alması sonucu simitlerinlerin de zam alması bekleniyor. Şanlıurfa’da faaliyet gösteren unlu mamülleri işletmecileri, susamın pahalı olması dolayısıyla, simit ve kuru pasta gibi su

Simitlere, her an zam gelebilir!

Şanlıurfa’da nadir yetiştirilen ve dolayısıyla üretimi az olan susamın zam alması sonucu simitlerinlerin de zam alması bekleniyor.

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren unlu mamülleri işletmecileri, susamın pahalı olması dolayısıyla, simit ve kuru pasta gibi susamlı gıdaların da zam alabileceği bilgisini verdi. Simitlere bol susam serpilmesi dolayısıyla, susamdaki zamın simitleri de etkileyeceği belirtildi. Simit zamının önüne geçmek için bir başka yöntemin de denenebileceği bilgisini veren unlu mamül işletmecileri, simitlerdeki susam oranının düşürülmesiyle de bu zamın önüne geçilebileceğini söyledi. Simit satışlarının ucuzluk dolayısıyla iyi olduğunu söyleyen unlu mamül işletmecisi Bülent Miroğlu, simitlerin zam alması durumunda satışların düşebileceği ihtimali üzerine simitlerdeki susam oranını düşürerek, bu zamın önüne geçebileceklerini söyleyerek, “susamlar son zamanlarda çok fazla zam aldı ve oldukça pahalı oldu, biz de simit ve diğer gıda ürünlerine fazla susam serpiyoruz. Simitlerdeki susam oranını düşüremezsek, zam yapmak zorundayız. Şimdi 25 kuruştan sattığımız simitleri 40 kuruştan satarak bu zararımızı kurtarabiliriz ama 40 kuruş olunca satışlar düşecek, bunu biliyoruz. Zam yapmamak için susam oranını düşürmeyi düşünüyoruz ama tam olarak belli değil” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER