Sıcaklıklarda önemli düşüşler görülecektir

Murat ÇİFTÇİ Meteoroloji Müdürü Yunus Demir yapmış olduğu açıklamasında şunlara değindi, “Yeni yılın başlangıcı ile birlikte  Şanlıurfa ve çevresinde aralıklarla devam eden yağışlar Çarşamba günü (07.01.2015) de etkili olduktan sonra Perşembe günü bölge

Sıcaklıklarda önemli düşüşler görülecektir

Murat ÇİFTÇİ

Meteoroloji Müdürü Yunus Demir yapmış olduğu açıklamasında şunlara değindi, “Yeni yılın başlangıcı ile birlikte  Şanlıurfa ve çevresinde aralıklarla devam eden yağışlar Çarşamba günü (07.01.2015) de etkili olduktan sonra Perşembe günü bölgemizi terk ederek yerini açık az bulutlu bir havaya bırakacaktır” dedi.

Özellikle gece ayazlarının görüleceği önümüzdeki hafta boyunca sıcaklıklarda önemli düşüşlerin görüleceğini belirten Meteoroloji Müdürü Yunus Demir, “Gece sıcaklıkları merkezde sıfırın altında 3-4 yüksek kesimlerde ve kuzey ilçelerde sıfırın altında 6-8 dereceye kadar düşecektir. Hafta boyunca don ve buzlanma hadisesi de etkili olacaktır. Vatandaşlarımızı özellikle düşük sıcaklıklar,  don ve buzlanma konusunda dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıyoruz” dedi.

Demir, “Tarım ve Su yılının başlangıcı olarak kabul edilen 1 Ekim 2014 tarihinden itibaren geçen 3 aylık sürede metrekareye toplam 159.7 kg yağış düşmüştür. Geçen yıl aynı dönemde 96 kg/m2 yağış kaydedilmişti. 1 Ocak 2015’ten bu güne kadar 63.8 kg/m2 yağış kaydedilmiştir. Bu rakamla birlikte yıllık yağış toplamımız 223.5 kg/m2 ye ulaşmış olup, bu miktar uzun yıllar ortalamasının ve özellikle geçen yıl yağışlarının oldukça üzerindedir”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER