SGK Müfettişliğinden Beklenmedik Davetiye

Şanlıurfa'da başkalarının üzerine ilaç yazarak SGK’yı dolandıranlar hakkında inceleme başlatıldı.

SGK Müfettişliğinden Beklenmedik Davetiye
 Naci Çetindağ
Şanlıurfa'da başkalarının üzerine ilaç yazarak SGK’yı dolandıranlar hakkında inceleme başlatıldı. Şanlıurfa'da İbrahim Halil Tokmak oğluna bir sağlık merkezinde bir çok sefer giriş çıkış yapıldığını öğrenince şok oldu!
Şanlıurfa'da şuanda işsiz olan 24 yaşındaki  İbrahim Halil Tokmak isimli kişi,kendi haberi olmadan 18 yaş altı sağlık sigortasından yararlanan oğlu Memduh Esat Tokmak bir sağlık merkezinde bir çok sefer giriş çıkış yapıldığını dair gelen tebligat ile şok oldu.
Güvenlik Kurumu (SGK), sahtecilik olayları yüzünden milyonlarca lira zarara uğratıldı. Bunun üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı denetim birimleri hasta giriş çıkışlarına takibe aldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Baba İbrahim Halil Tokmak, "PTT görevlisi bir ihtarname dilekçesi getirdi. Okumdum şok oldum ben şuanda işsizim benim çocuğum 18 yaş altı sağlık hizmetlerinden yararlanıyor. Dilekçe Sosyal güvenlik kurumu müfettişleri tarafından gönderilmiş. Dilekçede oğlu Memduh Esat Tokmak adına bir sağlık kuruluşuna farklı günlerde bir çok sefer giriş çıkışın yapıldığı dair bir tebligat geldi. Ben sadece iki yıl önce Akçakale'de bir sağlık kuruluşunda oğlumu görürdüm ondan sonra hiç gitmedim fakat oğlum adında bir çok sefer giriş yapılmış, tedavi görmüş diye bana Sosyal güvelik kurumu müfettişlerinden tebligat gönderilmiş ,Sosyal güvenlik kurumu müfettişlerde  rapor reçete ve medikal malzemeler ile ilgili bilgi teyidine davet ettiler bende gidip ifade vereceğim" dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER