Serinleten dondurma tezgahlardaki yerini aldı

Havaların ısınmasıyla birlikte yaz mevsiminin habercisi olan dondurmalar da tezgahtaki yerini almaya başladı.

Serinleten dondurma tezgahlardaki yerini aldı
Havaların ısınmasıyla birlikte yaz mevsiminin habercisi olan dondurmalar da tezgahtaki yerini almaya başladı. Ballı dondurma, Vanilyalısı, kakoulusu, limonlusu, çileklisi ve daha birçok çeşidiyle yaz mevsiminin bunaltıcı sıcaklarında serinleten o lezzet tezgahlar da yavaştan yerini almaya başladı.
Sıcaklıkların iyiden iyiye artmaya başladığı şu son günlerde Şanlıurfa'da dondurmalar da hep renkleri hem de tatları ile iştah kabartmaya devam ediyor. Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte dondurma tüketiminin her geçen gün arttığını söyleyen Dondurma satıcısı Mehmet  usta havaların ısınması ile dondurmalarında yer almaya başladığını belirtti.
Tüker “ 1976’dan beri doldurmacılık yapıyorum bizim meslek baba mesleği Baba’dan kalma şuanda ben devam ettiriyorum, Doldurmamızı keçi sütünden imalat etmekteyiz Doldurmalarımız Şanlıurfa ve Türkiye’deki vatandaşa hitap etmesi için içersine biraz bal ilave ediyoruz Ballı doldurmamızı yapıyoruz doldurmalarımız tamamen keçi sütünden imal etmekteyiz, bunun yanına bal’da katarak farklı bir tat farklı bir lezzet katmaya çalıştık Şanlıurfa’lı vatandaşlar arasında başarılı olduk. Halkımız buna yoğun bir talep gösteriyor, Kahraman Maraş dondurmasın adı var bizimde artık doldurmalarımız kaliteli ve keçi sütünden yapılmakta dır Maraş gitmeye gerek yok gelip tadına baksınlar hak versinler Urfa’da da kalite var Urfalılar bunu bilsinler dedi” 
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER