Şans eseri yaşıyoruz Urfalılar!

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde bulunan bir binanın yıkımı sırasında yaşanan manzara bu kadarına da pes dedirtti.

Urfa’da yapılan yıkım sırasında bidonla alınan önlem görenleri hayrete düşürdü. Kentin en işlek bölgelerinden bir tanesi olan Yenişehir Caddesi üzerinde yıkımı yapılan inşaat yürekleri ağızlara getirdi. İnşaat üzerinde kalan betonu yıkmak için uğraşan yıkım ekibi ölüme davetiye çıkardı.

İTFAİYE SULADI GİTTİ

Yapılan yıkım sırasında tozdan etkilenen vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen İtfaiye ekipleri yıkımı yapılan inşaata bir süre sulama yaptıktan sonra olay yerini terk etti.

ZABITA ÖNLEME GELDİ SADECE İZLEDİ

İtfaiye ekiplerinin önlem alması için bölgeye çağırdığı zabıta ekipleri Kısa süreli önlemin ardından yıkımı izlemeye koyuldu. Bir süre yıkımı izleyen zabıta ekipleri olay yerini terk etti.

FİRMADAN BİDONLU ÖNLEM

Öte yandan yıkımın yapıldığı bölgede firmanın aldığı trajikomik önlem bu kadarına da pes dedirtti. Bidon ile önlem alan firma bidona bağladığı şeridi binanın yol tarafına çekti.

VATANDAŞLAR FELAKETİ UMURSAMADI

Yıkım alanından geçen vatandaşlar adeta ölüme meydan okudu. Yıkımın yapıldığı binanın altından geçen vatandaşlar bir süre binanın altında durarak yıkımı izledi. Ayrıca yoldan geçen araçlarda alınmayan önlem nedeniyle ölümle burun buruna geldi. Bazı vatandaşlar ise ellerinde cep telefonlarıyla yaşanan olayı kameralarla kaydetti.

BİNANIN ÜZERİNDE KALAN PARÇA BÜYÜK BİR GÜRÜLTÜ İLE YIKILDI

Binanın üzerinde asılı kalan betondan su deposunun, yıkımı yaklaşık yarım saat sürdü. Hiçbir önlem almadan yıkımı yapılan su deposu şans eseri binanın dibine düştü.

Şanlıurfa’da yapılan yıkım sırasında işçilerin baretsiz oluşu ve hiçbir önlemin alınmaması iş güvenliğini bir kez daha akıllara getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER