Şanlıurfalılar da Suriye ekmeğine alıştı

Şanlıurfa’ya yerleştikten sonra ailesini geçindirmenin derdine düşen Suriyeliler, kent merkezinde iş kurarak hayatını sürdürüyor. Savaştan kaçarken, üzerinde para veya bir şekilde mal varlığını getiren Suriyeliler, kimseye muhtaç olmamak için kendi işleri

Şanlıurfalılar da Suriye ekmeğine alıştı

Şanlıurfa’ya yerleştikten sonra ailesini geçindirmenin derdine düşen Suriyeliler, kent merkezinde iş kurarak hayatını sürdürüyor. Savaştan kaçarken, üzerinde para veya bir şekilde mal varlığını getiren Suriyeliler, kimseye muhtaç olmamak için kendi işlerini yapıyor. Suriye ekmeği yapıp satarak ailesini geçindiren Suriyeli, Şanlıurfalıların da Suriye ekmeğine alıştığını belirtti.

Satın aldığı tandırda Suriye ekmeği yapan Suriyeli, ilk zamanlarda sadece Suriyelilerin ekmeği aldığını, ilerleyen zamanlarda Şanlıurfalıların da Suriye lezzetlerini tatmaya başladığını dile getirdi. Yaptığı Suriye ekmeğinin bütün öğünlerde tüketildiğini dile getiren Suriyeli, bu şekilde hem Suriyelilerin kendi ülkelerindeki lezzeti bulduğunu, hem de kendisinin ailesini geçindirdiğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER