Şanlıurfa’da Kömür Dağıtımları Devam Ediyor

Şanlıurfa Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından daha önceden kurumda kaydı bulunan veya mahalle muhtarları tarafından tespit edilen ailelere ücretsiz kömür dağıtımına başlandı. Bu yıl 24 bin aileye, 500'er kilo olmak üzere 16 bin ton

Şanlıurfa’da Kömür Dağıtımları Devam Ediyor

Şanlıurfa Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından daha önceden kurumda kaydı bulunan veya mahalle muhtarları tarafından tespit edilen ailelere ücretsiz kömür dağıtımına başlandı.

Bu yıl 24 bin aileye, 500'er kilo olmak üzere 16 bin ton kömür yapılacağı belirtildi. Şanlıurfalı vatandaşların yanı sıra Suriyeli sığınmacılarda kömür yardımından faydalanacak. Devteşti mahallesinde dağıtılan alanda vatandaşlar, zaman zaman kömür kapma yarışına giriyor.

Kömür yardımından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, ilk olarak Bamyasuyu Mahallesi ve Devteşti mahallelerinde bulunan kömür alanlarına akın ediyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı önünde kuyruğa girip işlemlerini yaptıran vatandaşlar, işlemlerin ardından dağıtım alanlarına giderek,kömür almaya çalışıyor.

Kömür almak için oluşan uzun kuyrukta bulunanların büyük bölümünün kadın olması dikkatlerden kaçmadı. Sürekli birbirlerini iten ve kömür kapma yarışına giren kalabalığın büyük bir kısmını ise Suriyeli kadınlar oluşturuyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER