Şanlıurfa’da isotlar yarıştı

Şanlıurfalı kadınlar en acı ve en güzel isotu yapmak için yarıştı. 115 kadın evlerinde hazırladıkları isotla Şanlıurfa Belediyesinin düzenlediği yarışmaya katıldı. Şanlıurfa'da, belediye tarafından 'İsotlar Yarışıyor' sloganıyla düzenlediği yarışmada yı

Şanlıurfa’da isotlar yarıştı

Şanlıurfalı kadınlar en acı ve en güzel isotu yapmak için yarıştı. 115 kadın evlerinde hazırladıkları isotla Şanlıurfa Belediyesinin düzenlediği yarışmaya katıldı.

Şanlıurfa'da, belediye tarafından 'İsotlar Yarışıyor' sloganıyla düzenlediği yarışmada yılın en acı ve en lezzetli yöreye özgü acı biber olan 'isot'u belirlemek için jüri üyeleri ter döktü.

 115 isotun yarıştığı yarışmada birbirinden ilginç isimlerin verildiği isotlar, yarıştı.

Acının adresi olan Şanlıurfa, meşur acı biberinin adı ise isot. Acı biberde rakip tanımayan Şanlıurfalı kadınlar hemşerileriyle yarıştı. Evlerinde hazırladıkları isotlarla belediye tarafından düzenlenen yarışmaya katılarak en acı ve en lezzetli isot bilirlendi. Yarışma Mutfak Müzesinde yapıldı.115 kadın orijinal isimler verdikleri isotla jürinin karşısına çıktı. Jüri üyeleri isotları teker teker kokladı sonra tadına bakıp not verdi. Sonuç açıklandı Hatun Zıt’ın hazırladığı Acının Tatlısı isimli isot birinci oldu. Acı dostu kinci olurken Altın ve İsotun Kralı üçüncü seçildi. Yarışmanın sonunda dereceye giren isotla çiğ köfte yapıldı yarışmacılara ve jüri üyelerine ikram edildi. Salı günü açıklanacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER