Şanlıurfa’da Ev kiraları daha da yükselecek

Şanlıurfa kent merkezinde Suriyelilerin gelmesiyle birlikte artan kira fiyatlarının daha da yükseleceği belirtiliyor. Kiraların yüksek olmasından kaynaklı kentte memur kesimin fazla dayanamaması başta olmak üzere birçok soruna yol açarken, Diyarbakır yol

Şanlıurfa’da Ev kiraları daha da yükselecek

Şanlıurfa kent merkezinde Suriyelilerin gelmesiyle birlikte artan kira fiyatlarının daha da yükseleceği belirtiliyor.

Kiraların yüksek olmasından kaynaklı kentte memur kesimin fazla dayanamaması başta olmak üzere birçok soruna yol açarken, Diyarbakır yolu üzerinde yapılması planlanan raylı sistemin gelmesiyle birlikte kiraların daha da artacağı söyleniyor. Suriyeliler kente gelmeden önce 300 ile 400 TL arasında değişirken, Suriyeliler geldikten sonra kiralar ani bir yükselişe geçerek, 600 ile bin TL arasında değişmeye başladı. Şehir merkezinde kiralık ev bulmak zorlaşırken, Abide Park civarındaki evlerin kira fiyatlarının daha yükseleceği bildirildi.

Kentte faaliyet gösteren emlakçılardan alınan bilgilere Diyarbakır yolu üzerinde yapılacak raylı sistemin gelmesiyle birlikte kira fiyatlarının tavan yapacağı bildirildi.

Suriyeli mültecilerin, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak, Şanlıurfa’ya yerleşmesi sonucu ortaya ciddi bir emlak sorunu çıktı. Vatandaşların ev kiralamasına engel çıkartan bu durum, düzeltilmeyi bekliyor. Kiraların uçuşta olduğunu söyleyen vatandaşlar, Suriyelilerin çadır kente gönderilmesini istedi. Ev kiralamak istediğini ancak, fiyatların çok yüksek olmasından dolayı kiralayamadığını ve en uygun evi bulmak için dolaştıklarını belirten Ramazan Demir adında bir vatandaş “ Suriyelilerin gelmesiyle birlikte Şanlıurfa’da kiralar her geçen gün daha da yükseliyor. Artık Urfa’da ev kiralayamıyoruz, kira fiyatları tavan yapmış durumda. Milletin bu durumu ne olacak?” diyerek sitem etti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER