Şanlıurfa’da Dilenci sayısı Arrtıyor

Kent merkezinin birçok bölgesinde sayıları her geçen gün daha da artan dilenciler, vatandaşları rahatsız ediyor. Çarşıda iş yerlerine girerek, para dilenen Suriyeliler, mahallelerde ise evlere girip, eşya veya para dileniyor. Kış hazırlığı yapan Suriyeli

Şanlıurfa’da Dilenci sayısı Arrtıyor

Kent merkezinin birçok bölgesinde sayıları her geçen gün daha da artan dilenciler, vatandaşları rahatsız ediyor.

Çarşıda iş yerlerine girerek, para dilenen Suriyeliler, mahallelerde ise evlere girip, eşya veya para dileniyor. Kış hazırlığı yapan Suriyeliler, bazı vatandaşların iddiasına göre yakacak odun ve kömür dileniyor.

Akçakale Gümrük kapısının tekrar açılması üzerine Şanlıurfa’da sayıları daha da artan Suriyeli dilenciler, bu anlamda vatandaşların tepkisini çekiyor.

Devletin bunlara sahip çıkması gerektiğini söyleyen Abdülkadir Aksu, “devlet madem bunların buraya gelmesine izin veriyor bakımını da üstlensinler. Bunlar neden kamplarda kalmayıp, burada vatandaşı rahatsız ediyor. Yoksulluk tamam anlıyoruz ama bu kadarı da fazla.

Devletin bir an önce bunlara bir çare bulması lazım. Her tarafta dilencilerle karşılaşıyoruz, içimiz burkuluyor bir yandan da sinirleniyoruz. Yeter ama artık, yerli dilenciler zaten fazla, bir de bunlar eklenince şehrimiz dilencilerden geçilmiyor” şeklinde konuştu.

İddialara göre, evlere gidip, para veya eşya alamayan Suriyeliler, evlerden hırsızlık yapıyor. Suriyeli dilencilerin hırsızlık yaptığına defalarca şahit olduğunu söyleyen Suzan elçi adından bir vatandaş da, “bunlar evlere girip, para veya eşya dileniyor, istediklerini alamayınca da hırsızlık yapıyorlar.

Yetkiler de bunların farkında ama kimse çözüm üretemiyor. Şanlıurfalılara da yazık değil mi?” ifadelerini kullandı. (Ayşe Gülebak)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER