"Şanlıurfa sağduyu şehridir"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Tv Net'de konuk olduğu akşam haberleri bülteninde Şanlıurfa'nın turizm değerlerini anlattı. Şanlıurfa'nın bir sağduyu şehri olduğunu belirten Başkan Çiftçi Şanlıurfa'nın huzur şehri olduğunu ve güneydoğunun en güvenilir şehirlerinden birini olduğunu söyledi.

Şanlıurfa'nın Türkiye'ye katma değer sağlaması yönünde planlama yaptıklarını ifade eden Başkan Çiftçi; "Kentte turizm ve inanç merkezlerinde restorasyon çalışmalarımız devam etmektedir. Şanlıurfa kültür, yemek, edebiyat ve müzik gibi bir çok mozaiğin birleşme noktasıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak turizm projelerine öncelik veriyoruz.Çalışmalarımızı kurumsal anlamda markalaşma yolunda gerçekleştiriyoruz." dedi. Şanlıurfa'nın oldukça zengin bir mutfağına dikkat çeken Çiftçi; "Bu kapsamda UNESCO Gastronomi şehri olma yolunda bilimsel anlamda çalışmalarımızı yaptık ve raporlarımızı sunduk. İnşallah en kısa sürede tescilimizi alarak Gastronomi şehri olacağız. Bu kapsamda halkımız da 'Şanlıurfa'ya gel, Şanlıurfa'da yaşa, Şanlıurfa'da lezzet al, Şanlıurfa'da huzur bul' sloganlarıyla kampanya başlatmış bulunmaktadır. " dedi.

Şanlıurfa genelinde Suriye'den gelen 378 bin Suriyeli misafire ev sahipliği yaptıklarını belirten Başkan Çiftçi, " Kendi mesleklerini icra edebilen ve halkın arasına karışan Suriyeli misafirlerimize Şanlıurfa halkımız kucak açtı. Devletimizin yaklaşımıyla birlikte Suriyeli misafirlerimize yardım desteklerinde bulunuldu. Suriyeli misafir çocuklarımız için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz eğitim ve entegrasyon yönünde eğitim anlamında birçok merkezi devrede bulunmaktadır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER