Şanlıurfa otogarı büyük yoğunluk yaşıyor

Şanlıurfa otogarı büyük yoğunluk yaşıyor. Şanlıurfa’dan batı illerine giden mevsimlik işçilere Asker uğurlamaları eklenince deyim yerindeyse otogarda iğne atsan yere düşmüyor.

Şanlıurfa otogarı büyük yoğunluk yaşıyor

 Şanlıurfa otogarı büyük yoğunluk yaşıyor. Şanlıurfa’dan batı illerine giden mevsimlik işçilere  Asker uğurlamaları eklenince deyim yerindeyse otogarda iğne atsan yere düşmüyor.

Fındık, fıstık, patetes, soğan toplamak için yollara koyulan işçiler, ile birlikte Asker uğurlamaları eklenince şehirlerarası otobüs terminalinde yoğunluk oluşturdu.
Şanlıurfa'da kanayan yara mevsimlik tarım işçiler yine yollara koyuldu. Birçok ile patetes, soğan, fındık, pamuk ve kaysı toplamaya çıkan aileler yaşamlarını sürdürmek için mücadelelerini sürdürüyor. Birçok kentte yollara koyulan aileler birçok bağını memleketlerinden keserek yollara koyularak yaşamlarını idam ettirmek için otogar ve nakliyat şirketlerinin yolunu tuttu.Otogar mevsimlik işçilerle birlikte Şanlıurfa’da 1996 doğumlu askerler, vatani görevlerini yapmak için uğurlanıyor. Urfa otogarı askerlerini uğurlamaya gelen aileler ile dolup taşıyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2016, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER