Şanlıurfa fotoğrafları sergilendi

Göbeklitepe Fotoğraf Sanatı Derneği'nin (GEFODER) kursiyerlerinin 52 eseri Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde izlenime sunuldu.

Şanlıurfa fotoğrafları sergilendi
Medeniyetlere beşiklik eden Şanlıurfa’da tarihin köklü izlerini fotoğraf sanatıyla geleceğe taşıyan Göbeklitepe Fotoğraf Sanatı Derneği (GEFODER) kursiyerleri, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sergi açtı.
Adını dünyanın ilk tapınağının bulunduğu Göbeklitepe’den alan ve Şanlıurfa’da fotoğraf sanatını sevdirip, yaygınlaştırmak için çalışmalar yürüten derneğin kursiyerleri, 52 eserden oluşan karma sergiyi Şanlıurfalılarla Piazza’da buluşturdu. GEFODER Başkanı Abdullah İnat ve fotoğrafa gönül veren kursiyerler, Piazza’nın fuayesindeki karma serginin açılış kurdelesini birlikte kesti.
ÖZENLE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLAR BİR ARADA
Balıklıgöl’ü, Harran’ı, Göbeklitepe’si ve nice kutsal mekanlarıyla tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan "Peygamberler Şehri" Şanlıurfa’nın, renkli ve otantik dokusundan özenle seçilmiş fotoğraflar, Piazza ziyaretçilerinin büyük beğenisini topladı. 
Fotoğraf sanatına desteğinden dolayı Piazza yönetimine teşekkür eden GEFODER Başkanı Adbullah İnat, tüm Şanlıurfalıları 4 Ocak’a kadar izlenimde kalacak sergiyi gezmeye davet etti.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER