Şanlıurfa en çok konuşan 3. İl oldu

Vodafone en 2015 yılında en fazla konuşan iller sıralamasını açıkladı.

Şanlıurfa en çok konuşan 3. İl oldu

Türkiye genelinde Yaklaşık 420 milyon dakika konuşup, 261 milyon SMS gönderen Vodafone’lular, 1.016 terabayt mobil internet kullanarak sevdikleriyle yeni yıl coşkusunu doya doya kutladı. Vodafone’luların mobil internet kullanımı geçen yılbaşına oranla iki katına çıktı. Şanlıurfa, 2016’ya girerken en çok konuşan üçüncü ve en çok SMS gönderen beşinci il oldu.

Şanlıurfa’da en fazla tercih edilen operatör olan Vodafone, Aralık 2015 ve 1 Ocak 2016 arasındaki konuşma, mesajlaşma ve internet kullanım oranlarını açıkladı. Türkiye’de Vodafone kullanıcıları toplam 420 milyon dakika konuştu, 261 milyon SMS gönderdi ve 1.016 terabayt mobil internet kullandı.

Yılbaşında en çok konuşan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir ve Antalya olurken, en çok SMS gönderen iller İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Şanlıurfa; en çok mobil internet kullanan iller de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana oldu.

Vodafone’luların yılbaşında en çok aradığı ülkeler sırasıyla Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere ve KKTC, en çok SMS gönderilen ülkeler ise İngiltere, Almanya, KKTC, Rusya ve Fransa oldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER