Şanlıurfa'da İkinci El Otolar El Yakıyor

Şanlıurfa'da ikinci el otomobillerin fiyatları çok yükseldi. Yaz mevsiminin gelmesi, sıfır kilometre otomobillere yapılan döviz kuru zammı ikinci el otomobil piyasasını fiyatların yükselmesine neden oldu.

Şanlıurfa'da İkinci El Otolar El Yakıyor

Şanlıurfa’da 2. El oto alım satımda araç fiyatları tavan yaptı. Oto alım satım sitesinde geçen yıla nazaran 2. El araçlarda fiyat yüksekliğinden alıcı çıkmıyor. Tüketim Vergisi ve döviz kurlarındaki artış ikinci el araba piyasasını da etkiledi.

Şanlıurfa Cumhuriyet caddesinde bulunan 2. el oto alım sitesine gelen vatandaşlar artan fiyat karşısında araç almadan geri dönmek zorunda kaldı. Vatandaşlar hem fiyatları yüksek bulduklarını hemde istenilen araçların olmadığının belirti.

Oto alım sitesinde lüks araçlar da göze çarparken, 2. el oto fiyatları 7-120 bin TL arası değişiyor. Vatandaşlar, sıfır otomobillerin fiyatının yüksek olmasının kendilerini ikinci el araç almaya zorladığını belirtirken, fiyatların geçen yıla göre yüzde 10 civarında arttığını söylediler. Öte yandan yaz mevsimine doğru otomobillere daha çok ilgi olduğu belirtilirken, pazarda genellikle yerli araçların daha çok olması dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER