Şanlıurfa'da Evi Yanan 7 çocuklu Dul Kadın Yardım Bekliyor

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde, evlerin bir kısmı yanan 7 çocuklu dul kadın, devletten ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

Şanlıurfa'da  Evi Yanan 7 çocuklu Dul Kadın  Yardım Bekliyor
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde yaşayan 7 çocuk annesi Halime Aslan, eşini kaybettikten sonra çocuklarıyla mevsimlik işçi olarak çalıştığını ve evinin bir bölümün yanmasıyla zor duruma düştüğümü belirterek hayırseverlerin yardım eli uzatmasını beklediğini söyledi.
Eyyübiye ilçesi Yardımcı Mahallesi'nde ikamet eden 7 çocuk annesi Halime Aslan, 17 yıl önce eşini kaybetti. Hiç bir geliri olmayan ve maddi imkansızlıklardan dolayı çocuklarıyla mevsimlik işçilik yaptığını belirten Halime Aslan, " Eşim 17 önce vefat etti. Devletten dul maaş alıyorum birde geçimimizi mevsimlik işçi olarak çocuklarımla birlikte bazen il il dolaşarak sağlıyoruz, üç gün önce çıkan yangında evimiz ve eşyalarımız bir kısmı tamamen yandı. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Evimi tekrar yaptıracak durumum yok. Ne yapacağımı şaşırdım. Devlet yetkililerinden ve hayırsever vatandaşlardan bize yardım etmelerini istiyorum" dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 8 ay Önce

peygamber efendimiz komşusu açken tok yatan bizden değildir demiştir

SIRADAKİ HABER