Şanlıurfa'da Doğa Rengarenk

Şanlıurfa'nın bir çok kesiminde yağmurlu havanın ardından açan güneş toprağı canlandırarak bitkilerin çiçek açmasını sağladı.

Şanlıurfa'da  Doğa Rengarenk
Şanlıurfa'da bu yıl etkili olan yağmurların ardından açan güneşli havalar ile birlikte yaşanan bahar havası, doğaya renk katmaya başladı. Bahar havası, doğaya canlılık katarken hayvancılıkla uğraşan çiftçileri de sevindirdi. Badem ağaçları bulut gibi çiçek açarken, hava sıcaklığı öğle saatinde 19-20 dereceye yükseldi. Doğanın her yerinde renk renk çiçekler açmaya başladı. Badem çiçeklerinin üzerinde arılar dolaşmaya başladı. Baharı yaşayan Şanlıurfa bölgesinde, doğada renk cümbüşü kendini gösterdi.Baharın müjdecisi olan çiçekler ve yeşile bürünen tarlalarda rengarenk çiçekler ayrı bir güzellik oluşturdu.
Çevre illere göre sıcak havaları erken yaşayan Urfalılar, piknik sezonunu başlattı. Ağaçların yapraklarının açmasının yanında rengarenk çiçeklerin açması da doğaya ayrı bir güzellik kattı. Baharın gelmesine sevinen çiftçiler, hayvanlarını meralara götürerek otlatmaya başladı. Kış mevsimi boyunca hayvanları ahırlarda besleyen çiftçiler, baharın gelmesinden memnun kalarak hayvanların artık meralara götürülmesiyle yem tüketiminde daha az maliyetin olacağını belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER