Şanlıurfa'da Belediyeler yine sınıfta kaldı

Şanlıurfa’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Gerek büyükşehir ve gerekse de ilçe belediyeleri karla ilgili gerekli önlemleri almayarak tepki topladılar.

Kentte öğle saatlerinde doğru etkili olan ve kentin büyük bölümünde 10 cm kalınlığına ulaşan kar yağışı hayatı iki gündür olumsuz etkiledi. Şanlıurfa Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün, ‘kar yağacak’ uyarılarını dikkate almayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer ilçe belediyeleri, gerek tuzlama konusunda gerekse de caddeleri kardan temizleme konusunda sınıfta kaldılar. Kar yağışından dolayı araç sürücüleri özellikle Akabe yokuşunda ve Karaköprü’de ilerlemekte büyük zorluk çektiler,  sınıfta kalan belediyeler araçların kaza yapmalarına da neden oldu.
Şehir içindeki kaldırımlar, ara sokaklar ve mahalle aralarının yeterince temizlenmediğini belirten Urfa halkı, cadde de yürümekte zorluk çektiklerini söylediler.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 19:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sosyol işler
Sosyol işler - 3 yıl Önce

Taziye dügün açilş varmiki beledye olsun ne işi var beledyenin kardan elbet erir kar

URFALI
URFALI - 3 yıl Önce

Ne zaman sınıfı geçtilerki...

Ahmet celik
Ahmet celik - 3 yıl Önce

Ne belediyesi ya ancak tvlere cikip bunu yaptik bunu yaptik yolar zaten delik deşik kar da muhteşem oldu olanda gti tuz yok tabi

Halil Badıllı
Halil Badıllı - 3 yıl Önce

belediyeler yandaşlarına ihaleler peşkeş çekerken, kim umursar vatandaşı.Yollara tuz dökmeye acizler. Ne de olsa herkes urfa seçmenini çantada kekelik sanır, öyledir de.

urfa
urfa - 3 yıl Önce

kım reklam yapsın

Muhammed
Muhammed - 3 yıl Önce

47 dakika boyunca otobüs durağında bekledik buradan belediyelerimize duyurulur. 63 numarayı gece saat 7 den sonra seferlerini azaltında yollarında problem olan 11-12 numaraya M.akif- ç.çankaya hattına verin.

asi aşık
asi aşık - 3 yıl Önce

belediye istifa

urfa 6363
urfa 6363 - 3 yıl Önce

Allah belediyeye yardım etsin ama bu yaptıkları terbiyesizlik . anca belediye kendi keyfine düşmüş


SIRADAKİ HABER