Şanlıurfa 23 Nisan'ı kutluyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 97. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da da coşkuyla kutlandı.

Şanlıurfa 23 Nisan'ı kutluyor

Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Rabia Meydanında çocuklar tarafından sergilenen gösterilerle devam etti.

Etkinliğe Şanlıurfa Valisi Güngör azim Tuna, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Şanlıurfa Valisi Güngör azim Tuna, yaptığı konuşmada 23 Nisan'ın milli iradenin bayramı olduğunu ve doğru anlaşılıp, çocuklara anlatılması gerektiğini söyledi.

İstiklal tehlikeye düştüğünde analar, babalar, dedeler, nineler ve çocukların vazifeye her zaman hazır olduğunu vurgulayan Tuna, Kurtuluş Savaşı sırasında ülkenin çeşitli bölgelerinde çarpışan çocuk kahramanların hayatlarından kesitler anlattı.

Öğrenciler yıl boyunca hazırladıkları gösterilerini sergilerken bazı öğrencilerde günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2017, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER