Şanlı Ecdat İçin Mevlit Okutuldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Urfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yılı programları kapsamında 11 Nisan Kurtuluş Mücadelesi Şehitleri için Şanlıurfa Dergah Camisinde Mevlit okutuldu.

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısı ile kentte çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kurtuluş Savaşında, düşmanlara karşı sergilediği destansı mücadelesi nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararıyla “Şanlı” unvanı verilen tek şehir olan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bundan 99 yıl önce düşman işgali altında olan Şanlıurfa’nın 12’lerin öncülüğünde verilen mücadelede Urfalılar zaferle kazandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kortej yürüyüşü düzenlendi. Kurtuluş sergisi ve ardından Akşam kurtuluş müzikali sergilendi.
Kurtuluş Mücadelesi şehitleri için Cuma namazı öncesi Dergah Camisinde mevlit okutuldu. mevlide, İl Emniyet müdürü Veysel Tipioğlu ve Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz Emniyet Mensupları ile vatandaşlar katıldı.
Okutulan mevlidin ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M.Emin Özçınar ile beraberindekiler Cuma namazın ardından lokum ikramında bulundular.
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER