Sandal Gezintisi ilgi topluyor

-Gülizar Gülebak- Kış aylarının gelmesiyle Balıklıgöle azalan ziyarete rağmen sandalda gezintiye turistler tarafından yoğun talep var. Sandalda bir tur atan turistler ballıklara daha yakın olduklarını ve balıkları fotoğraflamada kolaylık çektiklerini

Sandal Gezintisi ilgi topluyor

-Gülizar Gülebak-

Kış aylarının gelmesiyle Balıklıgöle azalan ziyarete rağmen sandalda gezintiye turistler tarafından yoğun talep var.

Sandalda bir tur atan turistler ballıklara daha yakın olduklarını ve balıkları fotoğraflamada kolaylık çektiklerini belirttiler.

Sandal turlarını sağlayan Mehmet Ali Aydoğdu havaların soğumasıyla ziyaretçilerin azaldığını vurgulayarak şunları söyledi;

“Sandal turlarımız havaların soğumasına rağmen ilgi topluyor ama yaz aylarına öre tabi ki de bizimde müşterilerimiz azaldı.”

“Yabancı turistler daha çok tercih ediyor”

Yabancı turistlerin daha çok ilgi gösterdiğine değinen Aydoğdu; “Yerli turistler daha önce bindiklerinden pek ilgi göstermiyor ama yabancı turistlerde talep daha fazla işlerimiz hafta içi iyi ama hafta sonu daha da iyi” dedi.

Cizre’den Şanlıurfa’ya gezmeye gelen Mustafa Sapan Sandala binip bir tur attıktan sonra gazetemize duygularını anlattı.

Şanlıurfa’yı çok beğendiğini söyleyen Sapan; “Sandal gezintisi alan küçük olduğu için kısa sürüyor ama çok balıkları daha yakından görebiliyoruz ve farklı duygular için oluyoruz çok eğlenceli dakikalar yaşadık arkadaşlarımızla” dedi.

“Şanlıurfa’nın eksiği var”

Şanlıurfa’ya daha öncede geldiklerini belirten Sapan; “Biz daha öncede Şanlıurfa’ya geldik gerçekten çok gelişmiş ve güzel bir yer ama spor faaliyetlerinde eksikliklerinin olduğunu düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER