Sakin Şehir İstanbul'da Tanıtıldı

Şanlıurfa'nın Saklı Cenneti Halfeti EMİTT fuarında kapsamlı olarak tanıtıldı. Halfeti Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şeref Albayrak’ın girişimleriyle Halfeti Belediyesi dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan EMİTT'de stand açtı.

Sakin Şehir İstanbul'da Tanıtıldı

Güneydoğu'nun Bodrum'u olarak anılan tarihi Halfeti ilçesi EMİTT fuarında açılan stantta yoğun ilgi gösterildi. Fuarda Halfeti Belediyesi bünyesinde hizmet veren Aile Destek Merkezimizdeki kadın kursiyerlerimiz el emeği, göz nuru ürünlerini sergiledi. Sedef Kakma, Mozaik, Rölyef, Gümüş Telkari, Filografi, Kabak, Abajur, Yöresel gıda gibi ürünlerin yer aldığı stant, fuarın en dikkat çeken stantları arasında yer aldı.

İstanbul'da yaşayan Halfetililer tanıtım günlerine büyük katkı sağladılar. Halfeti Halk eğitim müdürü Eşref Arıkan, Ünlü ses sanatçısı Nuri Sesigüzel ve Halfetililer dernek başkanı Taylan Odabaşı tanıtım günlerine katıldı.

İstanbul'daki Halfeti'liler Yardımlaşma ve Dayanışma Kalkındırma Dernek Başkanı Taylan Odabaşı," Şanlıurfa ilçelerinde tek Halfeti ilçesi fuarda stant açtı, standa büyük emeği olan başta kaymakam Şeref Albayrak ve Halfeti Halk eğitim müdürü Eşref Arıkan'a teşekkür ediyorum fuarda Urfalı sanatçılar ve İstanbul'da yaşayan bütün Halfetililer standımıza yoğun ilgi gösterdiler. bizde Halfetililer derneği olarak tanıtımı en iyi şekilde yaptık böyle etkinliklerle tarihi ilçemize iyi tanıtım turizm pastasından iyi bir pay almak istiyoruz"dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER