Sakat çoğunun tedavisi için dileniyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınan Suriyeliler, kent merkezinde dilenirken, sakat çocuğuyla birlikte dilenen ve çocuğuna yardım yapılmasını isteyen Suriyeli baba, çocuğu için en büyük sıkıntıları bile göğüslediğini söyledi. Şanlıurfa’

Sakat çoğunun tedavisi için dileniyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınan Suriyeliler, kent merkezinde dilenirken, sakat çocuğuyla birlikte dilenen ve çocuğuna yardım yapılmasını isteyen Suriyeli baba, çocuğu için en büyük sıkıntıları bile göğüslediğini söyledi.

Şanlıurfa’nın çeşitli semtlerinde dilenen Suriyeliler, kent merkezindeki vatandaşları rahatsız ederken, sakat çocuğu için dilendiğini söyleyen Suriyeli El Yassir, savaş esnasında çocuğunun sakat kaldığını ve burada çocuğunun tedavisi için dilendiğini aktardı. Dilencilikle aldığı tekerlekli sandalyeyle çocuğunu kentin çeşitli semtlerine götürüp dilenen Yassir, herşeyi çocuğu Bassil için yaptığını söyledi. Suriye’deki iç savaş sırasında sakatlanan çocuğunu sürüklediği tekerlekli sandalyeyle gezdiren baba, çocuğunun tedavi olması gerektiğini söyledi. Maddi durumdan dolayı çocuğunu tedavi ettiremeyen Suriyeli baba, “Suriye’de evimizin üzerine bomba düştü ve çocuğum o zaman yaralandı. Yaralanınca hastaneye yetiştiremeden Türkiye’ye kaçtık, bütün mal varlığımızı, eşyalarımızı orada bıraktık. Çocuğumu burada tedavi ettirmek için dileniyorum. Biz Şanlıurfalıları çok seviyoruz, her konuda bize yardımcı oluyorlar. Çocuğum sakat olduğu için bırakıp işe gidemiyorum, bu yüzden de çocuğumla birlikte dileniyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER