Sahipsiz şehir Şanlıurfa

Şanlıurfa’da yapılması planlanan Elektrobüs projesi hayallerde kaldı.

Dönemin Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından projelendirilen ve alt yapısı hazırlanan Elektrobüs projesi tarihe karıştı.

Projenin hazırlandığı dönemde neden raylı sistem yapılmıyor söylemi ile tartışma konusu olmuştu. Yaşanan tartışmalar şu günlerde unutuldu. Fakıbaba döneminde Karaköprü yolunda alt yapısı hazırlanan projenin yerlerinde yeller esiyor. Karaköprü yoluna yapılan dalgeçler projenin alt yapısını altüst etti.

Öte yandan Şanlıurfa Belediyesi proje için tanıtım filmi bile hazırlamıştı.

MALATYA SONRA BAŞLADI ERKEN BİTİRDİ

Öte yandan benzer bir proje çalışmasına Şanlıurfa’dan sonra başlayan Malatya’da yolcu taşıma devam ediyor. Malatya’da projenin tamamlandığını duyan vatandaşlar “Sahipsiz Urfa” söylemini kullanıyor. 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2016, 17:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
BASİRETSİZ BAŞKAN
BASİRETSİZ BAŞKAN - 3 yıl Önce

altı şeritli yolda dal geç kavşağı yapılması başkanın basiretsizliğini yada yandaşlarına rant sağladığını gösteriyor.Fakıbaba dönemi Urfa için altın gibi günlerdi. Ama ak parti adamı harcadı. Sırf Urfa bir yere varmasın halkın ufku açılmasın.

has urfali
has urfali - 3 yıl Önce

bu halk kadar hızmet gormeyen baska bı sehır var mı?..konya malatya kayserıde de o partı ust sevıyede ama hızmet ust noktlarda bızde nıye hızmet yok?...

SIRADAKİ HABER