Recep Tayyip Erdoğan'dan Sonra Emine Erdoğan Doğdu

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde bulunan Harran Konteynır Kenti yaşayan Suriyeli Aile yeni Doğan Kızlarının ismini Emine Erdoğan koydu.

Recep Tayyip Erdoğan'dan Sonra Emine Erdoğan Doğdu
Suriye'den İç Savaştan kaçarak 7 yıl önce Türkiye'ye sığınan ve kısa süre sonra dünyaya gelen 3'üzlerine Recep, Tayyip ve Erdoğan adını veren Suriyeli çift, yenidünyaya gelen kızlarına da Emine Erdoğan adını verdi.
Şanlıurfa'nın Harran İlçesindeki Konteyner Kenti'nde ailesiyle yaşayan baba Mahmut Yasin (33), Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için üçüzlere ismini vermiştik. Bizi Akçakale'de ziyaret ederek çocuklarımı sevdi. Daha sonrasında Harran Konteynır Kenti nakledildik. Burada mutluyuz. Bir iş yerinde çalışıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimleri kazanması bizleri çok mutlu etti Çünkü o bir dünya lideri. Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.
Anne Meryem Yasin ise "Üçüzlerimiz doğduğunda, Cumhurbaşkanımız bizi ziyaret etmişti. Daha sonra da Ankara'da ağırladı. Ankara'ya giderken hamileydim. Eşime de 'eğer bir kızımız olursa Emine Erdoğan ismini vermek istiyorum' dedim. Eşim de onayladı. Kızımız olunca da çok sevdiğimiz dünya lideri ve İslam âleminin babası Cumhurbaşkanımızın eşinin adını verdik. Buradaki hayatımıza da alıştık, tüm ihtiyaçlarımız karşılanıyor, çocuklarım okula gidiyor"dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER