“Psikososyal Destek Programı”nın 2. Döngü Değerlendirme Toplantısı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Suriyeli Çocukların ve Gençlerin Güçlendirilmesine Yönelik Çalışma Alanlarının Belirlenmesi Çalıştayı düzenlendi.

“Psikososyal Destek Programı”nın  2. Döngü  Değerlendirme Toplantısı

GAP İdaresi ve UNICEF işbirliği ile yürütülen “Suriyeli ve Türk Ergen ve Gençlerin Güçlendirilmesi Çalışma Planı” bileşenlerinden “GAP Merkezlerinde Suriyeli ve Türk Ergen ve Gençler İçin Sosyal Uyum Fırsatlarını ve Psikososyal Destek Hizmetlerinin Desteklenmesi Projesi” kapsamında uygulanan “Psikososyal Destek Programı”nın 2. Döngü Değerlendirmesi, Koordinasyon toplantısı GAP İdaresi, Suruç ÇATOM ve Milli Eğitim işbirliğiyle öğretmen evinde yapıldı.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, GAP İdaresi'nden insani ve sosyal isler koordinatörü Adalet Akbaş, Suruç ÇATOM sorunlusu Hacer Karakuş ile çok sayıda katılımcı katıldı.

Suruç ÇATOM sorunlusu Hacer Karakuş," Öncelikle böylesine anlamlı bir etkinlikte bir araya gelmekten dolayı duyduğum memnuniyeti belirterek konuşmama başlamak isterim. GAP İdaresi, UNICEF işbirliği ile uygulayacağı ’Suriyeli Çocukların ve Gençlerin Güçlendirilmesi Projesi’ kapsamında yapmakta olduğumuz ilk ve en önemli faaliyetlerden biri olan ’Suriyeli Çocukların ve Gençlerin Güçlendirilmesine Yönelik Çalışma Alanlarının Belirlenmesi’ çalıştayıdır"dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 03:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER