“Projelerimizle Güzellikler Ortaya Çıkacak”

Kenttin 35 ayrı noktası yürütülen belediye çalışmalarını her sabah erken saatlerde denleyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, gece geç saatlere kadar dur durak bilmiyor. Fakıbaba, her gün yoğun temposunu değerlendirirken de  “Her sabah

“Projelerimizle Güzellikler Ortaya Çıkacak”

Kenttin 35 ayrı noktası yürütülen belediye çalışmalarını her sabah erken saatlerde denleyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, gece geç saatlere kadar dur durak bilmiyor.

Fakıbaba, her gün yoğun temposunu değerlendirirken de  “Her sabah bakın bütün daireler kapalı ama belediye çalışanları iş başında ”ifadelerini kullanarak değerlendiriyor.

“Şu Suyu Ölmeden Bir Görelim”

Fakıbaba, Karakoyun’da yürütülen çalışmaları denetlerken de “Suyu bekliyoruz.3 seneden beri tabi belki bir problem vardır. Ben yine teşekkür ediyorum İl Özel İdaresine. Ama artık bu projenin tamamlanması için onlar da lütfen, biz zaman zaman mütahitlerimizi sıkıştırıyoruz. Şöyle oldu diyoruz. Onlar da sıkıştırsınlar ve şu suyu görelim yav. Ölmeden bir görelim.”dedi

“Projelerimizle Güzellikler Ortaya Çıkacak”

Karakoyun Deresinin Direkli Mahallesinden yeni stadyumun bulunduğu yere kadar tüm peyzajının bitirdiklerini söyleyen Fakıbaba, şimdi suyu beklediklerini söyledi.

Karakoyun, Samsat Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Topçu Meydanı, Beykapısı Meydanı, Haleplibahçe Meydanı gibi bütün projelerin Mart ayına kadar tamamlanacağını belirten Fakıbaba bu projelerle Urfa’nın değişeceğine inandığını ve güzelliklerin ortaya çıkacağını ifade etti

“Yeni Yollar Urfa Trafiği Rahatlayacak”

Yol çalışmalarının da Aralık’ın sonuna kadar devam edeceğini hatırlatan Fakıbaba, “Samimi olarak söylüyorum hayal ettiğimiz çok şeyleri gerçekleştirmiş olacağız. Tabi bunu yapanlar arkadaşlarım onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Bakın her sabah saat 07.15 bütün daireler kapalı ama belediye çalışanları iş başında. Onlara ne kadar çok teşekkür etsem azdır, sağ olsunlar ”dedi.

Yeni stadyumun yanından Akçakale çevre yolu ve Mardin yoluna giden yeni bir çevre yolu çalışmalarının 15 gün içerisinde trafiğe açılacağını hatırlatan Fakıbaba şöyle konuştu; ”Stadyumun oradan gelen bir araç hiç şehrin içerisine girmeden direk olarak Mardin Akçakale yolunun şuanda da orada köprü yapıyoruz. O köprünün oradan girip Sırrın Karşıyaka Lunaparkın oradan çıkabilecek. Şuanda yapılan bu çevre yolu çok önemli bir çevre yoludur. İnşallah 10 ile 15 gün içerisinde halkın hizmetine sunmuş olacağız. Halkımız bu Haziran ayında bu yolların, Urfa trafiğini rahatlatacağını görmüş olacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER