Piazza’nın Hünerli Minikleri

Göz kamaştıran süslemeleri ve ışıl ışıl koridorları ile yılbaşı heyecanına ortak olan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde, Şanlıurfalı minikler de hünerli elleri ile kendi kapı süslerini kendi tasarladı.

Piazza’nın Hünerli Minikleri
Çocukların boş zamanlarını, hem eğlenecekleri hem de yararlı bilgiler öğrenip, el becerilerini geliştirecekleri etkinliklerle değerlendirmelerini amaçlayan Şanlıurfa Piazza Çocuk Kulübü, minik öğrencileri Kapı Süsleme Atölyesi’nde konuk etti. Her defasında farklı bilgiler öğrendikleri Piazza’nın çocuk atölyesinde yepyeni heyecanlarla buluşan minikler, bu kez yılbaşı öncesi evlerinin kapısına asacakları birbirinden güzel süsleri yapmak için yarıştı.
Uzman eğitmenlerin eşliğinde, kendilerine Piazza yönetimi tarafından sağlanan malzemelerle birbirinden şirin kapı süsleri yapan minikler, süsleri evlerine götürerek ailelerine güzel bir yılbaşı sürprizinde bulundu.
Yılbaşı geleneklerinden olan kapı süsleri genellikle dünyanın bütün toplumlarda yaygın olarak kullanılıyor. Bazı kültürlerde ise kapı süslerinin eve, bolluk, bereket ve uğur getirdiğine inanılıyor. Kırsal alanlarda, mevsimsel ot ve çiçeklerle yapılan kapı süsleri, birçok kentte ise değerli taş ve madenler ilave edilerek yılbaşı öncesi satışa sunuluyor. 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER