Pasaj Esnafı Nefes Aldı

Şanlıurfa’da geçtiğimiz aylarda doların yükselişi ithal ürünlerin fiyatını arttırdı. Bu durum Kapaklı pasajı esnafının satışlara da olumsuz etki etti. Doların düşmesi Pasaj esnafına rahat nefes aldırdı.

Pasaj Esnafı Nefes Aldı

Geçtiğimiz aylarda Doları’nın yükselişi, altın fiyatlarının sürekli artması ve siyasi olumsuzluklar, Şanlıurfa’nın en ünlü ve işlek çarşısı olarak bilinen Pasajı esnafını kepenk kapatacak noktaya getirdi. Yakın zamana kadar iğne atılsa yere düşmeyecek kadar kalabalık olan Kapaklı Pasajında esnaf neredeyse siftah yapmadan eve dönüyordu. Kimi esnaf çok zorlansa da bu krizi atlatabilmek için sabırla işlerin açılmasını bekliyor kimi ise daha fazla direnemeyip dükkanına kilit vuruyordu. Doların düşmesi Pasaj esnafına rahat nefes aldırdı.

Pasaj enafı,"Dövizlerde düşüş yaşandı. Sektörümüzde şuan için bir canlanma yok ama ileriki günlerde bu sonuç inşallah olumlu bir şekilde etkisini gösterecektir. Pasaj piyasası özellikle turistlere bağlıdır. Bizim takı ve elektronik sektörünün ise yüzde 50’den fazlası turistlere bağlıydı. Doların düşmesi satışlarda canlanma meydana gelir"dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER