11 Kasım 2013 Pazartesi 00:00
Parti Tanıtımında Çıkan Kavgada BDP’yi Suçladılar

. Parti tanıtımı için çalışan kişilerin BDP’li grubun saldırısına uğradığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Geçtiğimiz günlerde Batman’da yaşanan olayları lanetlemek ve ölen gencimizin kanı üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanların azgınlığını halkımıza şikâyet etmek için burada toplanmış bulunmaktayız.

Batman’da bir gencimizin hayatını kaybettiği menfur hadiseyi lanetliyoruz. Hayatını kaybeden gencimize Allah-u Teala’dan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil ve yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyunun doğru bilgilenmesi için olayın akışını özetlemekte fayda görüyoruz.

Parti tanıtım çalışmaları yapan üyelerimiz Batman’da parti tanıtımı için broşür dağıtırken PKK’li 40-50 kişi yollarını keserek hakaret etmiş ve üyelerimizin konuşmalarına fırsat vermeden zincir, sopa ve taşlarla kendilerine saldırmışlardır. Yaşanan arbededen sonra üyelerimiz buradan ayrılmışlardır.

Vuku bulan bu hadiseden sonra olayın olduğu yerin çok uzağında bir düğünde gerçekleşen saldırı neticesinde cinayet işlenmiştir. İşlenen cinayet ile partimizin hiçbir ilgisi olmamasına rağmen. BDP’nin bu olayı çarpıtması, yaklaşan yerel seçimlerde aleyhimize kullanılmak üzere tamamen kirli ve çirkin iftira kampanyasının devamıdır. BDP, partimizi suçlama kolaycılığına kaçmakla saldırganlığını örtbas etmeye çalışmaktadır.

BDP, ölen gencimizin kanı üzerinden siyaset yapmayı bırakıp, parti tanıtımı yapan üyelerimize defalardır neden saldırdığını aziz halkımıza açıklamalıdır. Ayrı bir olayda ve mekânda yaşanan bu ölüm hadisesini istismar ederek suçunu gizlemeye çalışan BDP, üyelerimize yaptıkları saldırıların hesabını halkımıza vermelidir.

Kıymetli kardeşler, bacılar ve aziz Şanlıurfalı hemşehrilerimiz!

Siyasi mücadele proje ve fikirler üzerinden olur. Bugüne kadar BDP birçok kez bildiri dağıttı, bizlerin de kapılarına geldi. Bizler, kendileri gibi hakaret etmedik, tehdit etmedik ve saldırmadık. Örfümüzde kapıya gelene hakaret etmek ve saldırmak yoktur. Engelleme, saldırı ve iftiralar üzerinden zorbalıkla siyaset olmaz. Halkın teveccühüne ve tercihine herkes saygı duymalıdır. Halkımızın tercihi ve kararı sandıkta ortaya çıkacaktır. 

Bölgede yapılan saldırılar, PKK’li saldırganların ilk saldırısı değildir. Bugüne kadar parti binalarımıza, üyelerimize ve üyelerimizin evlerine, araçlarına yönelik; taşlı, sopalı, bombalı onlarca saldırı oldu. Ceylanpınar’da, Silvan’da, Silopi’de, Cizre’de teşkilatlarımız bombalandı, üyelerimizin evlerine bomba atıldı. Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye derneklere, Sahabe der’e,  Özgür Der’e, Kur’an kurslarına, öğrenci yurtlarına ve Kadiri tarikatı şeyhine saldırılar gerçekleştirildi. Bundan 3 sene önce Yüksekova’da dernek başkan yardımcısı 2 çocuk babası Ubeydullah Durna kardeşimiz, PKK’li saldırganlar tarafından uzun namlulu silahlarla taranarak şehid edildi. Tüm bu saldırıları sineye çektik ve halkımızın huzuru bozulmasın diye sağduyulu duruşumuzu muhafaza ettik. Buna hepiniz şahitsiniz. Halkımız şundan emin olsun: Bölgenin huzuru ve halkımızın maslahatı için bu tavrımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Oynanmak istenen oyunun farkındayız. Bölgemizi karanlık günlere döndürmek isteyenler, yeniden fitne çıkarmak için provokasyonlar tezgâhlamaktadır. Gençlerimiz birbiriyle çatıştırılmak ve halkımızın arasına kin ve nefret tohumları ekilmek isteniyor.

Olayı başlatan ve saldırgan taraf olmalarına rağmen partimizi suçlamak, saldırıların ve cinayetin faillerini himaye etmektir. Olayın aslı ortaya çıkmadan ateşe benzin dökercesine sorumsuzca açıklamalar yapmak, halkımıza yapılan en büyük kötülüktür.

Kıymetli kardeşler, bacılar ve aziz Şanlıurfalılar!

Halkımızın huzurunu ve kardeşliğini bozacak her türlü girişimlerin karşısında olacağız. Halkımızın kılına dahi zarar gelmesini istemeyiz. Halkımızla beraber her türlü provokasyona karşı çıkacak ve hep beraber bu oyunları boşa çıkaracağız. Bölgemizin huzuru bizim için çok önemlidir, bozulmasına müsaade etmeyiz.

Bizleri suçlayanların, elindeki silahı bıraksın diye Oslo’da, Kandil’de ve İmralı’da MİT ile yaptığı görüşmeleri, kanın bir daha akmaması ve halkımızın maslahatı için olumlu karşıladık. Bunu defalarca kamuoyu ile paylaştık. Bizler bu görüşmeleri bile müsbet karşılarken partimizin genel başkanının başbakanla görüşmelerine saçma sapan anlamlar yüklenmesini halkımızın takdirine bırakıyoruz.

Bizim davamız kardeşlik davasıdır. Asla şiddet, kan ve fitneye fırsat vermeyiz. Bizler hayat bulduğumuz davamızın halkımıza da hayat vermesi için uğraşıyor ve bunun için çalışıyoruz. Partimizin adını bu menfur hadiseyle yan yana telaffuz edenler bilmelidir ki yalan ve iftira devri çoktan geçti. Bu çevreler karınlarından konuşmayı bıraksınlar. Delilleri varsa ortaya koysunlar, yoksa yalan söylemeyi bıraksınlar.

Herkes şunu bilmelidir ki, bu olayın aydınlatılmasını herkesten çok bizler istemekteyiz. Bu menfur hadisenin bir an önce aydınlatılması için devlet üzerine düşeni yapmalıdır. Olayın fail-i meçhul kalması, halkımızın arasına fitne koymaya hizmet eder.

Bu güne kadar yapılan yüzlerce saldırı karşısında kolluk kuvvetleri ve emniyet güçlerinin saldırganlara yönelik somut tedbirler almaması ve hiçbir failin yakalanmamış olması, adeta saldırganlara prim ve cesaret vermektedir. Başta hükümet olmak üzere, tüm yetkilileri bölgede barış ortamının tesisi için üzerlerine düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz. Devlet-hükümet üzerine düşen görevleri yerine getirmediği sürece, bu kaosun mimarları arasında anılacaktır.

Kıymetli kardeşler, bacılar ve sesimizi duyan aziz Şanlıurfalı hemşehrilerimiz!

Her yerde parti tanıtım çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Bu en tabii hakkımızdır. Hiç kimse buna engel olamayacaktır. Sesimizin ulaşmadığı kimse kalmayana dek çalışmaya devam edeceğiz. Hiç kimse davamızın sesini kısamayacak ve susturamayacaktır.

Rabbimiz imkan ve takat verdikçe bütün halkımıza hizmet etmek niyetindeyiz. Davamız; kardeşliktir, huzurdur, barıştır. Davamız; halkımızın refahı ve haklarıdır.

Allah-u Teala; halkımızın huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermesin.

Allah-u Teala; fitne çıkarmak isteyenlerin bu fitnesini aleyhlerine döndürsün.” (URFANATİK)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.