Ovada Yağışlar Hayatı Olumsuz Etkiledi

Şanlıurfa'da bir kaç gündür etkili olan yağışlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Birçok bölgede ekili araziler su altında kalırken, suların neden olduğu seller yüzünden birçok kırsal mahalle arasındaki yollarda bağlantı gitti.

Ovada Yağışlar Hayatı Olumsuz Etkiledi
Eyyübiye ilçesi Ulucanlar mahallesine ait birçok ekili arazi su altında kaldı. bölgede bir kaç gündür devam eden aşırı yağışlar nedeniyle, meydana gelen seller yüzünden birçok kırsal mahalle yolu zarar görürken, kapanan yollar yüzünden taşımalı eğitim kapsamında eğitim öğretim gören öğrencilerin birçoğu okullarına yetişmekte zorluk çektiği bildirildi.
Aşırı yağışlar köylerin yanı sıra tarım arazilerinde de etkili oldu. Türkiye’nin önemli tarım arazilerini barındıran Harran Ovasında aşırı yağışlar nedeniyle araziler adeta göle döndü, arizalardan biriken sular tahliye kanallarıyla Suriye topraklarına akmaya başladı.
Çiftçiler, Ancak son bir aydır aşırı yağışlar arazilerimizi adeta göle çevirdi diyebiliriz. Geçtiğimiz hafta yağışlar nedeniyle toprak suya doydu. Hatta bu hafta yağan yağmurlar fazla geldi. Artık tahliye kanalları bile fazla suyu çekemiyor. Bu nedenle arazilerimizdeki suları bir türlü dışarı çıkaramıyoruz. Çünkü fazla sular ürünlerimizi çürütebilir.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER