“Oturduğu koltuğa güç katacak adaylar olması gerekir”

Şanlıurfa Merkez ve İlçelerinde çok geniş bir yelpazeye sahip olan yönetiminde 117 aile reisi, kanat önderi, akademisyen ve dini lider bulunduran Şanlıurfa’nın en büyük Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olan Toplumsal Barışı Sağlama Derneği (TBSDER) yaklaşan ye

“Oturduğu koltuğa güç katacak adaylar olması gerekir”

Şanlıurfa Merkez ve İlçelerinde çok geniş bir yelpazeye sahip olan yönetiminde 117 aile reisi, kanat önderi, akademisyen ve dini lider bulunduran Şanlıurfa’nın en büyük Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olan Toplumsal Barışı Sağlama Derneği (TBSDER) yaklaşan yerel yönetimler seçimi gündemiyle toplandı.

“Seçilecek adayın halkın adayı olması gerekir”

Toplantıda bazı kararlar alınırken şu temennilerde bulunuldu: Siyasetin anlamı devleti yönetme sanatıdır. Siyaset yapmayı düşünen insanların birikimli, donanımlı, sorunlara hakim ve pratik çözümler getirebilecek, halkla iç içe olan bir kesimin değil, halkın adayı olması gerekir.

“Oturduğu koltuğa güç katacak adaylar olması gerekir”

Son zamanlarda halkın nezdinde itibarı zayıflayan siyaset kurumunun tekrar itibar kazanması için aday adaylarının karalama kampanyasıyla değil, teknik ve sosyal projeleriyle halkın karşısına çıkmalılar.  Geçmişte yapılan düzmece belgelerle gelecek, koltuk kaygısı ve koltuk kaybetme korkusuyla adam harcama politikalarından vazgeçilmelidir. İnsan odaklı hizmet anlayışı, insanlar arasında lisan, libas, etnik köken, mezhepçilik yapmayan, oturduğu koltuktan değil, oturacağa koltuğa güç katacak, sahip olduğu gücü insanlara eziyet için değil, hizmet için kullanacak, liyakat ve ehliyet sahibi, demokrasi standartlarını yükseltecek, barışa hizmet edecek, insanları ayrıştıran değil birleştiren, çıkar guruplarıyla değil millet ile ittifak kuran, Hakk’a ve halka hesap verecek, tüm enerjisini memlekete hizmet için kullanacak, adaletli, vizyon ve misyon sahibi adaylar istiyoruz.

huzur ve barış içerisinde bir seçim temenni ediyoruz

Bu seçimde aday adayı kardeşlerimize başarılar diliyor. Kazananın memleket olduğu, huzur ve barış ortamı içerisinde bir seçim sürecinin yaşanmasını temenni ediyoruz. TBSDER Yönetim Kurulu’ndan saygıyla tüm kamuoyuna duyurulur”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER