Oruç Tutun Çocuklar Bina Gölgelerinde Dinlenmeye Çalışıyor

Ramazan ayının sıcak geçtiği Şanlıurfa'da, oruç tutanların bazıları klimalı camilerde uyuyarak, bazıları ise ayaklarını suya koyup serinlemeye çalışırken aile ekonomilerine katkı sunmak için çalışmak zorunda kalan Şanlıurfalı çocuklar ise bina gölgelerinde dinlenmeye çalışıyor.

Oruç Tutun Çocuklar Bina Gölgelerinde Dinlenmeye Çalışıyor
Yazın sıcağının en yoğun yaşandığı Şanlıurfa'da termometreler 37 dereceyi gösteriyor. Sıcaklardan bunalan insanlar kimi zaman klimalı mekanlara kimi zaman da soğuk suyun altına giriyor. aile ekonomilerine katkı sunmak için çalışmak zorunda kalan Şanlıurfalı çocuklar ise bina gölgelerinde dinlenmeye çalışıyor.
Haliliye ilçesi Bahçelievler mahallesinde. Çöpten topladığı kartonlardan oruç nedeniyle vücudu yorgun düşen çocuk Bina gölgelerinde uyuya kaldı. Çöplerden geri dönüşümde kullanılabilecek atık ve hurda toplayarak aile bütçesine katkı koymaya çalışan çok sayıda Urfalı çocuk, Kent sokaklarında hayat mücadelesine katılıyor. Ramazan ayında bu çocuklar oyun oynamak için yarışmıyorlar. Ekmek parası için hayat mücadelesi veriyorlar. Küçük yaşta Oruç nedeniyle açlık ve yorgunluğa dayanmayan vücutları bina altlarında dinletmeye çalışıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER