25 Aralık 2014 Perşembe 00:00
“Önergelerimize olumsuz cevap verilmedi ama herhangi bir çalışmada yapılmadı”
banner23

Murat ÇİFTÇİ

Belediye Meclis üyeleri adına açıklamayı Demokratik Bölgeler Partisi Haliliye Meclis üyesi Sema Aişeoğlu gerçekleştirdi.

Haziran ayından Aralık ayına kadar Demokratik Bölgeler Partisi Haliliye Meclis üyelerinin vermiş oldukları önergeler şu şekilde;

Haliliye Belediyesi Haziran ayı olağan toplantısında Demokratik Bölgeler Partisi Haliliye meclis üyeleri olarak sunduğumuz yazılı önergede;

Faili meçhul cinayetlere dikkat çekmek, bu gibi olayların bir daha yaşanmamasına dönük kamuoyu duyarlılığı yaratmak ve bu bağlamda Haliliye Belediyesi olarak bir parka Muhsin Melik adının verilmesi talep edilen önerge oy birliği ile kabul edildi.İsimleri yaşatmak ve geçmişe saygının esas alınması ilkesi ile Rabia meydanı olarak ismi değiştirilen Topçu Meydanının isminin aynı şekilde iade edilmesi istendi.

Temmuz ayı olağan toplasında sunduğumuz yazılı önergede;

Yol ağaçlandırma çalışmalarında kullanılan ağaç türünün zeytin ağacı olarak tercih edilmesinin gerek verimlilik açısından, gerek uzun ömürlü olması itibariyle daha uygun olabileceğini belirttik.

Devteşti mahallesinde yapımı biten Çevreyolu güzergahında ikamet eden yurttaşların ulaşım problemlerinin elzem olarak giderilmesini, Haliliye Belediye’sinin bu anlamda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekliliği paylaştık.

Eylül ayı olağan toplasında sunduğumuz yazılı önergede;

1 Eylül Dünya Barış günübe atfen, Haliliye Belediyesi olarak; İsrail’in Filistin üzerindeki zulmünü, daiş terör örgütünün Kürdistan Bölgesinde uyguladığı vahşetin kınanmasını talep ettik.Bu talep ile mecliste oy birliği ile kınama kabul edilmiştir.

Haliliye Belediyesi olarak Urfa da geleceğimizin neferi olan gençlerimize madde bağımlılığına karşı bilinçli kazandırmak, madde bağımlısı gençlerimiz için tedavi ve rehebilitasyon gibi imkanların sağlanması ve topluma yeniden kazandırılmaları adına çalışmaların yapılması yönünde talepte bulunduk.

Ekim ayı olağan toplantısında sunduğumuz yazılı önergede;

Sırrın mahallesinde 2009 yapımına başlanan Cem evi inşaatının geçen beş yıllık sürede neden hala bitirilemediğini sorgulayıp, inanç özgürlüklerini berhava etmeyen bir yerel yönetim anlayışı benimsenmesi kapsamında inşaatın bir an önce tamamlanmasını ve alevi yurttaşların ibadethanelerine kavuşturulmalarını talep ettik.

Urfa’nın tarihten bu yana inançlar beşiği olduğu gerçekliğini gözden kaçırmadan, farklı inançlara ait ibadethanelere gereken özenin gösterilmesi gerekliliğine dikkat çekerek, germuş köyünde bulunan bin beş yüz yıllık kilisenin resterasyon konservasyon işlemlerinin bir an önce başlatılması ve turizme kazandırılması talebinde bulunduk.

Kasım ayı olanğan toplantısında sunduğumuz yazılı önergede;

Yerel yönetimler; insan için fiziksel, ekonomik ve sosyal kayıplar meydana getiren doğal afetlere karşı duyarlılık geliştirme çabası içinde olmak durumundadır.İmar planında konuta ayrılmış yerler dışındaki yerlere, ev ve bina yapılmasının önüne geçilmeli bu anlamda caydırıcı tedbirler alınmalıdır.Bu minvalde Yeşildirek Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin bir an önce hayata geçirilmesi ve yurttaşın mağduriyetinin giderilmesi talep edildi.

Aralık ayı olağan toplantısında sunduğumuz yazılı önergede;

Kent merkezinde trafik sorununun en fazla yaşandığı yerlerden biri olan Bahçelievler’de trafik sorununa bir türlü çözüm bulunmaması ile birlikte araç park ücretinin uygulanmaya başlanması Bahçelievler sakinlerini çileden çıkarır bir duruma getirmiştir.Bahçelievler’de trafik sorununa çözüm bulunması ve yurttaşın mağduriyetinden ivedilikle giderilmesi talep edildi.

Aişeoğlu, “Demokratik Bölgeler Partisi Haliliye Meclis üyeleri, olarak sunduğumuz yazılı önerge maddelerinin her hangi birine olumsuz cevap verilmemesine rağmen her hangi bir çalışmada yapılmış durumda değildir. Biz meclis üyeleri olarak bu önergelerin takibinde olacağımızı ifade ederek çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.