Öğrencilere ödev yok

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 603 öğrenci, 2 hafta sürecek yarı yıl tatiline girdi. Öğrenciler en çok edev verilmediğinden sevindi.

Öğrencilere ödev yok
Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 603 öğrenci, 2 hafta sürecek yarı yıl tatiline girdi. Öğrenciler en çok edev verilmediğinden sevindi.
Şanlıurfa valisi İzzettin Küçük Haliliye ilçesi Veysel Kareni İmam Hatip ortaokulunda,karne dağıtım törenine katıldı. 24 bin 500 öğretmenin görev aldığı Şanlıurfa'da 603 bin öğrenci  ile 50 bin Suriyeli öğrenci karnelerini aldılar.
Şanlıurfa valisi İzzettin Küçük “Öğrencilerimizin karnesi aynı zamanda velilerin ve bizlerinde karnesidir. Sadece öğrencilerin karnesi değildir. Velilerinde, anne babalarında karnesidir. Anne babaya da karne veriyoruz. Yani nasıl başarılarıyla iktidar ediyorsak, eğer bir eksiklik veya bir kusuru varsa sadece öğrenciye yönelmek yanlış. Sadece sorumlu öğrenci değil. Bir kere kızmak çok yanlış. Moralini motivasyonunu kendine güvenini aşağıya çeker. Sadece gençlere ve okul öğrencilerine açık olacak sinema etkinliğinin 1 ay içerisinde devreye gireceği söyleyen Küçük “Arkadaşlar size bir müjdem var, yeni bir sinema açacağız. Sadece gençlere, okul öğrencileri gidecek yakında yaklaşık 1 ay içeresinde devreye giriyor. Sadece öğrencilere bedava. Bütün okullar olarak devir dayım şeklinde bedava sinema, en güzel filimler izleteceğiz. Artık gençlerin sineması olacak” dedi
Derslerinde başarılı olan öğrenciler, tatilin keyfini çıkaracaklarını söyledi. Kimi öğrenciler ise başarılı olmalarına rağmen notlarını daha üst seviyelere çıkarabilmek için ara tatilde de ders çalışmaya devam edeceğini ifade etti. Kimi öğrenciler ise hem bol bol gezip hem de ders çalışmak istediğini dile getirdi.   
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER