Oduncular, kaçak satıcılardan şikayetçi

-Ali Çetinkaya- Türkiye genelinde havalar soğuk, hatta kar yağışlı olurken,  Şanlıurfa da soğuk hava dalgası altında bulunuyor. Soğuk havalarda odun ve kömür satışlarının fazla olması gereken, yerde az olması, oduncu esnafın tepkisine neden oluyor. Arac

Oduncular, kaçak satıcılardan şikayetçi

-Ali Çetinkaya-

Türkiye genelinde havalar soğuk, hatta kar yağışlı olurken,  Şanlıurfa da soğuk hava dalgası altında bulunuyor. Soğuk havalarda odun ve kömür satışlarının fazla olması gereken, yerde az olması, oduncu esnafın tepkisine neden oluyor. Aracı olan kişilerin farklı illerden odun getirerek, ucuza sattığını iddia eden esnaflar, zabıtanın yeterince denetim yapmadığını iddia etti. Kentte birçok kişinin kaçak yollarla odun ve kömür sattığını dile getiren Oduncu ve kömürcüler başkan vekili Aziz Kırmızı, zabıtanın bir an önce denetimleri artırması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bizler burada kira ödüyoruz, vergi ödüyoruz, sigortalı işçi çalıştırıyoruz. Diğer taraftan bunların hiçbirini yapmayanlar, haksız kazanç elde etmeye çalışıyorlar. Bu tamamen bir haksızlık. Zabıta ekiplerinin bu kişileri takibe almasını ve gerekeni yapmasını istiyoruz. Kış aylarının ortasında olmamıza rağmen, en soğuk günleri geçirmemize rağmen odun ve kömür satışları çok düşük. Bunun da en büyük nedeni kaçak yollarla odun satanlardır.”

Oduncular pazarındaki diğer esnaflar da aynı sorundan şikayet ederken, zabıta ekiplerinin denetimleri artırmasını talep etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER