Nihat Hatipoğlu'na Adaylık Teklif Ettik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, St. Petersburg'a gitmeden önce havaalanında gazetecilerinin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Nihat Hatipoğlu'nun adaylığı ile ilgili; "Görüşlerini aldık. Kendisinin bunu kabul etmesi bizim için çok çok iyi olur. Ancak bulunduğ

 Nihat Hatipoğlu'na Adaylık Teklif Ettik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, St. Petersburg'a gitmeden önce havaalanında gazetecilerinin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Nihat Hatipoğlu'nun adaylığı ile ilgili; "Görüşlerini aldık. Kendisinin bunu kabul etmesi bizim için çok çok iyi olur. Ancak bulunduğu makam buna müsaade etmedi" dedi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun Ak Parti Genel Merkezi'ne gerçekleştirdiği ziyaret ve yaklaşan yerel seçimlerde kabine revizyonu olacak mı? sorusu üzerineBaşbakan Erdoğan, gelecek haftadan itibaren adayların açıklanmaya başlayacağını söyledi.

22 BÜYÜKŞEHİRİN ADAYLARI BELLİ

Kabine revizyonu konusunda nihai kararları verdikleri andan itibaren, olması gereken kişiler arasında karar vereceklerini dile getiren Başbakan Erdoğan, şu ana kadar 22 ilin büyükşehir adayının belli olduğunu vurguladı.

"ADAYLIK TEKLİF ETTİK AMA..."

Nihat Hatipoğlu'nun ziyaretiyle ilgili ise Başbakan Erdoğan, "Kendilerinin bizden böyle bir adaylık kabul etmesi bizim için çok çok güzel olur, isabetli olur ama bulunduğu makam bu işe tabi müsaade etmediği için bizim da bu konuda ısrarımız olamazdı. Onun için de kendisinden bulunduğu şu makamda istifade etmeyi bizler de arkadaşlarım da hep birlikte istiyoruz. Gelişi daha çok Diyarbakır'ı konuşmak oldu, cumartesi, pazar günlerini konuşmak oldu ve onları birlikte bir değerlendirdik" dedi.

AK PARTİ'YE SÜRPRİZ ZİYARET

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu dün Ak Parti Genel Merkezi'ni ziyaret etmiş, ziyaretin Başbakan Erdoğan'ın da binada olduğu saate denk gelmesi kulisleri hareketlendirmişti. Zira Hatipoğlu'nun adı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçiyordu.

HATİPOĞLU NE DEMİŞTİ?

İsminin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçtiği söylentileri üzerineNihat Hatipoğlu daha önce şu açıklamayı yapmıştı.

"Geleceği Allah biliyor. Benim irademe kalsa kesinlikle siyasete girmem. Çünkü feda edemeyeceğim tek şey İslam'dır, İmanımdır ve onu anlatmaktı. 

Ama geleceğimizi Allah bilir. Ancak günün birinde, hiç hesaba katmadığım şeylerle karşı karşıya kalırsam, geleceğin tek sahibi Allah'tır. Ama benim hür iradem, bu hizmet yolunda çalışmak, bu hizmette ömür tüketmek ve bu hizmetle ölmek. Günün birinde halk sizin adınıza karar verecek olursa ve sizin başka bir yerde olmanız gerekiyorsa onu bilemem. Kaderde ne varsa onu görürsünüz"(haber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER