Müzeye ziyaretçilerden yoğun ilgi

İbrahim Tatlıses’in adını taşıyan ve Tenekeci Mahmut, Mukim Tahir, Kazancı Bedih, Nuri Sesgüzel’in de balmumu heykellerinin aralarında bulunduğu müzeyi ayda yaklaşık 700 kişi ziyarette bulunuyor.

Müzeye ziyaretçilerden yoğun ilgi
5 yıl önce, ''Yasin'in Kahvesi'' olarak bilinen tarihi binada hizmete açılan müzede, müziğe dair her ayrıntıya yer verilmiş.
Müzede çok sayıda radyo, plak ve müzik aleti bulunuyor. Tatlıses’e ayrılan özel bölümde sanatçının aldığı ödüller, kıyafetleri, kullandığı enstrümanlar, oynadığı filmler, albüm kapakları ve bir çok fotoğraf yer alıyor.
Müze sorumlusu Ahmet Sakacı, Şanlıurfa’da bulunan vatandaşların ve birçok ziyaretçinin müzeye uğradığını belirterek, ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’i müzeye davet etti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan müze görevlisi Sakacı;
‘’Özellikle okulların açık olduğu dönemde müzede yoğunluk yaşandığına işaret eden Sakacı, "Ayda bin 700 civarında ziyaretçimiz geliyor. İlgiden memnunuz. Buraya gelenler ayrıca deftere duygu ve düşüncelerini yazarak, heyecanlarını paylaşıyor. Ziyaretçilerimiz burada kentin yetiştirdiği önemli sanatçıların heykellerini ve Tatlıses'in kullandığı eşyaları görme imkanı buluyor." dedi.
Sakacı son olarak, ünlü sanatçının isminin verildiği bu müzeyi herkesin ziyaret etmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER