14 Nisan 2014 Pazartesi 00:00
“Müslüman Olmayanlar da O’na Hayrandı”
banner23

Önen, yayınladığı mesajında, Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in hayatının örnek alınmasını gerektiğini, gayrı Müslimlerin bile Peygamberimize hayran olduğunu ve O’nun, Allahü Teâlâ’nın Resûlü ve son peygamberi olduğunu söyledi.

Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmın hicretten 53 sene evvel Rebîülevvel ayının 12. Pazartesi gecesi, sabaha karşı Mekke’de doğduğunu hatırlatan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, “Târihçiler, bu günün Mîlâdi takvime göre, 20 Nisan 571 tarihine rastladığını söylüyor. Onun için bizlerde her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftası olarak kutluyoruz ve Sevgili Peygamberimizi hatırlıyoruz, anıyoruz. Peygamber efendimiz, Peygamberlerin en üstünü ve sonuncusudur. Allahü Teâlâ’nın yarattığı varlıkların en şereflisi Muhammed aleyhisselâmdır. Her şey O’nun hürmetine yaratıldı. O, Allahü Teâlâ’nın Resûlü, son peygamberidir. Allahü Teâlâ bütün peygamberlerine ismiyle hitâb ettiği hâlde, O’na ‘Habîbim’ (sevgilim) diyerek hitâb etmiştir. Nitekim Allahü Teâlâ bir Hadîs-i Kudsîde; ‘Sen olmasaydın, hiçbir şeyi yaratmazdım’ buyurdu. Bütün mahlûkâtı O’nun şerefine yaratmıştır” dedi.

Önen, mesajının devamında, “Resulullah Efendimiz günümüzde de bütün dünya milletlerinin, ilim adamlarının, devlet, siyaset ve fikir adamlarının, ediplerin, tarihçi ve askeri şahsiyetlerin ilgisini çekmekte, bunların her biri Onu biraz inceledikten sonra hayranlık ve şaşkınlıklarını, dile getirmektedirler. Müslüman olmayanlar, Resulullah efendimizin sadece idareciliği, dehası, askeri, sosyal ve diğer taraflarını görmekte, yalnız bunlara bakarak Onu tanımaya çalışmaktadırlar. Gördükleri olağanüstü ve hiçbir insanda görülmemiş üstünlükler karşısında acze düşmekle beraber, Ona peygamber gözüyle bakmadıkları için, Onu tanımaktan ve anlamaktan çok uzak kalmaktadırlar. Tarihe dünyanın en büyük askeri dehalarından biri, aynı zamanda kıymetli bir devlet adamı olarak geçen Fransız İmparatoru Napolyon şöyle diyor; ‘Allah’ın varlığını ve birliğini, Musa aleyhisselam kendi milletine, İsa aleyhisselam Romalılara, fakat Muhammed aleyhisselam bütün eski dünyaya bildirdi.’ Seyyid Abdülhakim Arvasi hazretleri de buyurdu ki; ‘Her Peygamber, kendi zamanında, kendi mekânında, kendi kavminin hepsinden, her bakımdan üstündür. Muhammed aleyhisselam ise, her zamanda, her memlekette, yani dünya yaratıldığı günden, kıyamet kopuncaya kadar, gelmiş ve gelecek, bütün varlıkların, her bakımdan en üstünüdür. Hiç kimse, hiçbir bakımdan O’nun üstünde değildir. Bu güç bir şey değildir. Dilediğini yapan, her istediğini yaratan, O’nu böyle yaratmıştır. Hiçbir insanın O’nu methedecek gücü yoktur. Hiçbir insanın, O’nu tenkit edecek iktidarı yoktur.’ İşte gayrı Müslimlerin bile hayran olduğu ve dehasını kabullendiği Sevgili Peygamberimizi her an hatırlamamak, O’nun hayatını örnek almamak mümkün olamaz” şeklinde konuştu. Haber Merkezi 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.