“MTV ödemelerinizi bankalardan da yapabilirsiniz”

Yetkililerin yaşanan yoğunluğa bir çözüm bulmasını isteyen Vatandaşlar, “Yetkililer bu duruma el atsın, bankalara gidiyoruz ödemelerimizi almıyorlar. Sabahın erken saatlerinde gelip sıraya giriyoruz ancak üç dört saat içerisinde işimizi hallediyoruz. Verg

“MTV ödemelerinizi bankalardan da yapabilirsiniz”

Yetkililerin yaşanan yoğunluğa bir çözüm bulmasını isteyen Vatandaşlar, “Yetkililer bu duruma el atsın, bankalara gidiyoruz ödemelerimizi almıyorlar. Sabahın erken saatlerinde gelip sıraya giriyoruz ancak üç dört saat içerisinde işimizi hallediyoruz. Vergi Dairesinde memurlar yetersiz durumda olduğu için uzun kuyruklar oluşuyor” şeklinde sitemde bulundular.

Konu hakkında Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Cemal Demir’de bir açıklama da bulunarak şunları söyledi;

“Bilindiği üzere Ocak ayı Motorlu Taşıtlar Vergisinin ilk taksitlerinin ödeme ayıdır.Bu yüzden vergi dairemizin veznelerinde bir hayli yoğunluk gözlenmektedir bu duruma bizlerde şahit olmaktayız.Hizmet binamızın hem kapı girişlerine uyarıcı tabelalar astık.Bankalarımızı haberdar ettik.Motorlu Taşıt vergisi için Gelir Dairesi anlaşma yaptığı tüm bankalar bu ödemeleri tahsil etmektedir.Aynı zamanda internet kanalıyla da bu ödemeler ödenebilmektedir.Tabi vergi dairemiz veznelerine gelen mükelleflerin burada tahsilatını yapmak durumundayız.Mükelleflerimiz eğer tahsilat yapan bankalara giderlerse bu yoğunluk olmayacaktır, kendileri de burada fazla sıra beklemeyeceklerdir.Biz yine imkanlarımız ölçüsünde veznedar sayısını artırarak bu yoğunluğu önlemeye çalışıyoruz.Ancak mükelleflerimizden de anlayış bekliyoruz.Mükelleflerimizden ricam bankalarda bu tahsilatlar yapılmaktadır.Bu yönden mükelleflerimizden yardım bekliyoruz.”

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinin ve 6552 sayılı yasanın ilk taksit ödemelerinin ilk ayı nedeniyle dairelerinde yoğunluğun fazla olduğunu belirten Şanlıurfa Topçu Meydanı Vergi Dairesi Müdürü Hanifi Kılıç, “Dairemizde bu yoğunluğu eritebilme adına gerektiği zaman mevcut veznelerimize iki üç yedek vezne açmak suretiyle hizmet vermeye çalışıyoruz. Motorlu Taşıtlar vergisini vatandaşlarımız bankalarda,PTT şubelerinde, İnternet ortamlarında ödeme imkanları varken vatandaşlarımız vergi dairemizi tercih ediyorlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER