Mısır Tarlada Kaldı, Biçilemiyor

Şanlıurfa'nın Harran ovası ve Akçakale'de yaklaşık 2 aydır devam eden aşırı yağışlardan dolayı mısır dalında çürümeye başladı. Çiftçiler, yağmur nedeniyle ürünlerini biçemedikleri için zor durumda kaldı.

Mısır Tarlada Kaldı, Biçilemiyor

Harran Ovası ve Akçakale kırsalında ekilen binlerce dönüm mısırın yüzde 50'si tarlada kaldı. aşırı yağıl nedeniyle biçilmeyen mısır, son dönemde yaşanan ağır kış şartlarında dolayı zarar gördü.

Harran ve Akçakale'de binlece ürün mısır ekili bulunuyor. Bu sene yağışların erken başlaması ve aşırı yağışlar nedeniyle çiftçilerin yüzde 50 mısırını biçemedi. Zaman zaman sağanak halinde yağan yağmur mısırın dallarını kırdı ve mısır dalında çürümeye başladı. Bazı çiftçiler dalından koparak yere düşen mısırları kendi imkanları ile toplamak zorunda kaldı. Bunun için işçi tutmak zorunda kalan çiftçiler, ek bir masrafla karşı karşıya kaldı. Yere düşen mısırları toplatan çiftçiler, mısırları kepçeyle biçerdöverin ağzına atarak ürün elde etmeye çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 15:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahimoğlu
ibrahimoğlu - 11 ay Önce

zekatsız ürün çürümeye mahkumdur.bunlar Allah ziyade etsin poşetlerle destekleme alıyorlar Ama şükür etmesini bilmiyorlar.tahliyeden akan sular suriyenin yarı toprağını suluyor.ALLAH C.C Hesabını elbette soracak.

Hak.sahibi
Hak.sahibi - 11 ay Önce

Zenginler.zekatını.verse.törkiyede.fakir.kalmaz.cenabu.Allah.bu.zenginleri.ceheneme.odun.olarak.atacak.benzengine.acimam.bıter.olsunlar.

Sah
Sah - 11 ay Önce

ibrahimoğlu sen zekat veriyorsunuz fetvada veriyorsun :))

SIRADAKİ HABER