Minik Eller Tasarrufu Resimle Anlattı

-Haber Merkezi- İlkokul ve ortaokul düzeyinde Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen resim yarışmasına çok sayıda öğrenci eserleriyle birlikte katıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye giren öğrencilerin hediyeleri gerçekleş

Minik Eller Tasarrufu Resimle Anlattı

-Haber Merkezi-

İlkokul ve ortaokul düzeyinde Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen resim yarışmasına çok sayıda öğrenci eserleriyle birlikte katıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye giren öğrencilerin hediyeleri gerçekleşen Enerji Verimliği/İsrafı ve Çevresel etkileri panelinde düzenlenen törenle verildi.

Resim yarışmasında birinci olan Selçuklu İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencisi Melek Yılmaz ve öğretmenine tablet bilgisayar, ikinci olan Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencisi Ahsen Aydoğdu’ya bisiklet, üçüncü olan Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencisi Mehmet Furkan Bülbül’e de eşofman takımı ve ayakkabı hediye edildi.

KARAGÜZEL, “ENERJİ HERKES İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Ödül töreninde konuşan DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, Enerji Haftasını kurum olarak çok önemsediklerini belirterek, “12-18 Ocak tarihleri arasında Enerji Verimliliği Haftası olarak yerelde çeşitli panel ve tasarruf konulu etkinlikler düzenledik. DEDAŞ olarak düzenlenen etkinliklerdeki amacımız öğrenci ve vatandaşlarda enerji verimliliği bilincini oluşturup elektrik israfının önüne geçmektir. Önemli olan enerji verimliliği haftasında öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza enerji verimliliği bilincini anlatmaktır. Elektriğin israf edilmemesi gerekliliğini aşılamaktır. Enerjide dışa bağımlı bir ülke olduğumuz için bunun önemi daha da arttırılmalıdır" dedi.

GENCER, “ DEDAŞ İLE İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadullah Gencer ise,  eğitim ile işbirliği içerisinde böyle bir etkinlik düzenleyen DEDAŞ’ın doğru bir tespitle doğru bir yerden başladığını ve bu tür etkinlikleri ve işbirliklerin devam edeceğisöyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER