Milli Eğitim Müdürlüğü Uyardı!

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü, Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları ilgili açıklama yaparak, öğrencilerin rahat bir ortamda sınava girmeleri için, gürültü yapılmaması yönünde duyuru yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada; "2013-2014 Eği

Milli Eğitim Müdürlüğü Uyardı!

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü, Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları ilgili açıklama yaparak, öğrencilerin rahat bir ortamda sınava girmeleri için, gürültü yapılmaması yönünde duyuru yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada; "2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları" 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde ekli listede belirtilen okullarda yapılacaktır.

Öğrencilerimizin büyük emekler vererek hazırlandıkları bu sınavda başarılı olabilmeleri için gerek sınav öncesinde ve gerekse sınav sırasında sessiz bir ortamın sağlanması büyük önem taşımaktadır.

Sınav günü öncesi akşam ve sınav günü; düğün, konvoy, havai fişek fırlatılması gibi etkinlikler ile iş makinelerinin çalışması v.b. gibi gürültü kirliliğine yol açan faktörlerin varlığının öğrencilerimizin başarısızlığına yol açtığı bilinmektedir.

Sınav günleri öncesi akşamından başlayarak sınav sonuçlanıncaya kadar, gürültü kirliliğine yol açabilecek etkinlik ve çalışmalar yapılmaması için vatandaşlarımız duyarlılık göstermelidir” ifadeleri kullanıldı. (URFANATİK)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER