Mezarlıktaki çalışmalar vatandaşı memnun ediyor

Bediüzzaman Aile Mezarlığında yapılan çalışmalar vatandaşların takdirini topluyor. Mezarlıkta yapılan levhalandırma, çöp kutuları ve çevre düzenlemesi mezarlığın çehresini değiştirdi. Bediüzzaman aile mezarlığı içerisine yapılan levhalandırma çalışmasında

Mezarlıktaki çalışmalar vatandaşı memnun ediyor

Bediüzzaman Aile Mezarlığında yapılan çalışmalar vatandaşların takdirini topluyor. Mezarlıkta yapılan levhalandırma, çöp kutuları ve çevre düzenlemesi mezarlığın çehresini değiştirdi. Bediüzzaman aile mezarlığı içerisine yapılan levhalandırma çalışmasında ayetler, hadisler, dini sözler yer alıyor.

Defin hizmetleri ücretsiz

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından mezarlık içerisine konulan levhada vatandaşlar uyarıldı. Uyarılarda şunlara değinildi; “Mezarlıklarda verilen defin hizmetlerinin tamamı ücretsizdir. Her ne ad altında olursa olsun lütfen personele ücret ödemeyiniz. Ham mezar kazımı, mezarları duvar ile örmek ve demir parmaklık ile çevirmek yasaktır. Lütfen ısrar etmeyiniz, şikâyetleriniz için 153 numaralı telefonu arayabilirsiniz”

“Mezarlıkların etrafını örmek haramdır”

Mezarlıkların etrafının duvarlarla ve demir parmaklıklarla örülmesinin haram olduğunu belirten din görevlileri, Mezarlarınız etrafını demirler yâda parmaklıkla örmeyin haramdır. Örmek yerine o alanınızı ihtiyaç sahiplerine veriniz. Dinimizde mezarlıkların etrafına örmek diye bir şey yoktur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER