Meteoroloji Şanlıurfa'yı uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, Şanlıurfa çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği öğrenildi. 

Meteoroloji Şanlıurfa'yı uyardı!

Çorum, Tokat, Amasya'da yarın okullar tatil mi? Haftasonu yurt genelinde etkisini gösteren kar yağışının ardından Çorum, Tokat, Amasya'da yarın okullar tatil mi sorusunu öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. 

ÇORUM, TOKAT, AMASYA'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Afyonkarahisar, Diyarbakır çevreleri ile Kütahya ve Denizli'nin doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Orta ve Doğu Akdeniz'in kıyı kesimleri, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Antalya'nın doğusunun iç kesimleri, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneyi ve kuzeydoğu kesimleri, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.  
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güneyli, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'de 'de kuvvetli olarak (40-60 Km/sa) esecek.  

Çorum: Sağanak kar yağışı, 1 derece. 

Amasya: Hafif sağanak kar yağışı, 3 derece. 
  
Tokat: Karla karışık yağmur, -4 derece. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER