Mehmet Akif İnan Mezarı başında anıldı

Memur-Sen Kurucusu Mehmet Akif İnan, ölümünün 16’ıncı yılında mezarı başında anıldı. Memur-Sen İl Başkanlığının düzenlediği anma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin yanı sıra çok sayıda bürokrat ve memur-sen üyeleri katıldı.

Mehmet Akif İnan Mezarı başında anıldı
Memur-Sen Kurucusu ŞanlıurfaMehmet Akif İnan, ölümünün 16. Yıldönümünde mezarı başında anıldı. Memur-Sen il başkanlığı tarafından düzenlenen tören kapsamında çok sayıda bürokrat, Harran Kapı mezarlığında bulunan kabristanın başında toplandı. 2000 yılında vefat eden İnan için düzenlenen anma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçe belediye başkanları, İnan’ın kardeşi Dr. Ahmet İnan ile Memur-Sen il başkanı İbrahim Coşkun ile diğer üyeler katıldı. Mehmet Akif İnan’ın mezarı başında bir konuşma yapan İl başkanı İbrahim Coşkun, İnan’ın izinden gittiklerini belirterek, “çok şükür ki Mehmet Akif İnan gibi üstadımız bize bu yolu açtı. Onun kurduğu sendikanın temsilciliğini yapmak, bizi onurlandırıyor. Ben burada kendisine rahmet diliyorum” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de, “Şanlıurfamızın yetiştirdiği onurlu bir insanı şuan anmak üzere buradayız. Kendisi çok şey, çok miras bıraktı bize. Elettte ki her beden ölümü tadacaktır. Değerli Mehmet Akif İnan da vefat etti ancak bıraktı miras çok önemli. Kendisini burada rahmetle anıyorum” dedi.
Mehmet Akif İnan’ın kardeşi Dr. Ahmet İnan da mezarı başında abisini yad ederek, şiirlerini hatırlattı. Anma töreni dolayısıyla herkese teşekkür eden İnan, abisi için rahmet diledi. 
Konuşmaların ardından İnan’ın mezarı başında Fatiha süresi okundu.

HABER: Rıdvan ORTAKAYA

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER