Kültürlerini sahip çıkıyorlar

Küçük yaşlarda sokak ortasında çiğ köfte yoğuran çocuklar, görenleri şaşırttığı gibi tebessüm ettiriyor. Tarihini Şanlıurfa’dan aldıktan sonra tüm dünyaya yayılan çiğköfteyi son yıllarda Adıyamanlılar sahiplense de Urfalı çocuklar bu durumun tespitini ya

Kültürlerini sahip çıkıyorlar

Küçük yaşlarda sokak ortasında çiğ köfte yoğuran çocuklar, görenleri şaşırttığı gibi tebessüm ettiriyor.

Tarihini Şanlıurfa’dan aldıktan sonra tüm dünyaya yayılan çiğköfteyi son yıllarda Adıyamanlılar sahiplense de Urfalı çocuklar bu durumun tespitini yapar gibi küçük yaşlardan itibaren sokakta çiğ köfte yoğuruyor.

Şanlıurfa’ya mal olmuş çiğ köftenin en büyük ustaları da Şanlıurfalılardan çıkıyor, nitekim Şanlıurfalılar küçük yaşlardan beri başlıyor çiğ köfte yoğurmaya. Görenlerin yüzünde tebessüm oluşturan küçük yaştaki çocukların bu davranışı, vatandaşlar tarafından da ilgiyle izleniyor. Sokakta oyun oynayan çocuklar, acıktıkları zaman malzemesini evlerinden getirdiği çiğ köfteyi sokak ortasında yoğurmaya başlıyor. Yoğurdukları çiğ köfteyi arkadaşlarıyla paylaşan çocuklar, görenleri şaşırtıyor. Çekirdekten yetişme çiğ köfte ustası olmayı hedefleyen çocuklar, Şanlıurfa’yla adı çıkan çiğ köfteyi en güzel şekilde yoğurmaya çalışıyor. Çoğu zaman kendi aralarında çiğ köfte yoğurma yarışına da giren çocuklar, en şezzetli çiğ köfteyi yoğurmak için kıyasıya yarışıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER