Küçük hafızdan büyük başarı

Şanlıurfa’nın Haliliye semtinde Reşadiye Camii’nde ramazan ayı dolaysıyla düzenlenen kuran mukabelesinde okuduğu kuran ile hafız unvanı alan 13 yaşındaki Ekrem Enicür camide bulunan kişilerce ilgi gösteriliyor.

Küçük hafızdan büyük başarı

 Osmanlı’dan günümüze kadar taşınan ve inanç turizminin başında gelen Şanlıurfa’da Kuran mukabelesini gelecek kuşaklara aktarmak için her ramazan ayında camilerde mukabeleler yapılıyor.

Şanlıurfa’da ve ilçelerde toplam bin 840 cami ve mescitte hafızların ezbere kuran okuyarak gerçekleştirdiği mukabeleye büyük küçük herkes katılıyor. Haliliye ilçesinin İpekyol mahallesinde bulunan Reşadiye camisinde mukabele veren 13 yaşındaki Ekrem Enicür halk tarafından sevilen ve ilgiyle dinlenen bir kişi haline geldi.
Küçük yaşına rağmen gösterdiği başarısıyla ve güzel sesiyle cemaatin ilgisini ve sevgisini kazanan Enicür’ün kuran mukabelesine mahalleden yaşlılar bile gelip katılıyor.
Hafız Enicür yaptığı açıklamalarda bu seviyeye 2.5 yılda geldiğini ve böyle bir seviyeye erişmek için azimle çalışılması gerektiğini ifade etti.
Mahalle sakinlerinin teşvik etmesiyle bu işe başladığını belirten Enicür, Burada düzenlenen mukabelede kuran okuduğunu ve okurken heyecanlandığını fakat bunu da zamanla yendiğini belirtti.
Camidekilerin yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Enicür, kendisine iltifat ettiklerinden dolayı sevindiğini ve bununda kendisinin hoşuna gittiğini belirtti.
Ekrem’in babası Halil Enicür, oğlunun kuran okumaya meraklı olduğunu fakat biraz daha çalışarak daha iyi olabileceğini belirtti.
Düzenlenen mukabeleden memnun olduklarını belirten halk, böyle bir çocuğun bu tür alışkanlıklarda bulunduğu için ailesine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER