'Konuşmam Türkiye'de farklı Değerlendirmelere Neden Oldu'

Bakan Davutoğlu sosyal paylaşım sitesi Twitter'deki hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 'ABD’de Brookings’te yaptığım konuşmanın Türkiye’de farklı değerlendirmelere neden olduğunu gördüm. Ben daha önce yurtiçinde ve yurtdışında Gezi eylem

'Konuşmam Türkiye'de farklı Değerlendirmelere Neden Oldu'

Bakan Davutoğlu sosyal paylaşım sitesi Twitter'deki hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 'ABD’de Brookings’te yaptığım konuşmanın Türkiye’de farklı değerlendirmelere neden olduğunu gördüm. Ben daha önce yurtiçinde ve yurtdışında Gezi eylemleri sonrası ne söyledi isem yine aynısını söyledim

. İlgili haber başlığındaki gibi ‘Gezi’den onur duyuyoruz' şeklinde bir ifadem olmadı. Gezi protestolarını Ortadoğu’daki eylemlerle karşılaştıran bir soruya karşı Türk demokrasisinin geldiği yere işaret ettim.

 Türkiye ifade ve basın özgürlüğü konularında hiç bir Avrupa ülkesinden geri değildir. Benim gurur duyduğum Gezi eylemi değil, bu konularda ülkemizde Avrupa standardının sağlanmış olmasıdır. 

Kimse oradaki konuşmamdan farklı anlamlar çıkarmaya çalışmasın. Benim oradaki ifadelerimi tam bilmeden amacı belli haberler üzerinden yapılan erken yorumları da sahiplerinin tekrar değerlendirmesi gerekir." (dha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER