Kobanililer zor şartlarda ısınıyor

-Ali Çetinkaya- Kobani’deki çatışmalardan kaçarak Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen Kobanililer, havaların aşırı soğuk olması nedeniyle ısınmakta güçlük çekiyor. Çadırlarında ısınamayan Kobanililer, yaktıkları ateşle ısınmaya çalışıyor. Özellikle akşam

Kobanililer zor şartlarda ısınıyor

-Ali Çetinkaya-

Kobani’deki çatışmalardan kaçarak Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen Kobanililer, havaların aşırı soğuk olması nedeniyle ısınmakta güçlük çekiyor. Çadırlarında ısınamayan Kobanililer, yaktıkları ateşle ısınmaya çalışıyor. Özellikle akşam saatlerinde hava sıcaklığının iyice düşmesi üzerine farklı yerlerde ateş yakılıyor. Hep bir araya gelen sığınmacılar yaktıkların ateşin başında saatler geçiriyor. Kadınlar çadırların içinde yakılan sobalarla ısınırken, erkekler genelde ateş yakıp bu şekilde ısınıyor. En çok da çocukların üşüdüğü çadır kentlerde çocuklar için kışlık giyim ihtiyacı bulunuyor.

Çadır kent sorumlusu da bu anlamda çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli yetkililerle görüş halinde olduklarını belirterek, kış aylarını bu şekilde geçirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Çadır kent alanı içinde yaktıkları ateş sayesinde ısınmaya çalışan Kobanili erkekler, içerisinde bulundukları durumdan bir an önce kurtulmak istiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER